رمز خود را فراموش کرده اید ؟

شبکه انجین (Enjin) که یکی از مشهورترین پلتفرم‌های توکن‌های غیرمثلی است، همکاری خود با ویرچوال وردز (Virtual Worlds) را آغاز کرده است. انجین در اولین همکاری خود قرار است اهرام مصر را در دنیای مجازی ویرچوال وردز بسازد.
به گزارش کریپتوبریفینگ، از جمله بخش‌هایی که انجین با ویرچوال وردز همکاری می‌کند، تلفیق سازه‌های تاریخی در دنیای واقعی با دنیای مجازی است. عرضه توکن‌های غیرمثلی اهرام مصر و مجسمه ابوالهول از جمله بخش‌هایی است که این دو پروژه در آنها با یکدیگر همکاری خواهند کرد.
در پلتفرم ویرچوال وردز، دارندگان توکن‌های غیرمثلی می‌توانند اشیای مجازی را در دنیای مجازی این پلتفرم نگهداری کنند و دارایی‌های دیگران را ببینند. الیوت میزورچ (Elliot Mizorch)، مدیرعامل ویرچوال وردز، در ارتباط با این همکاری گفت:
در ویرچوال وردز مهمترین سازه‌های بشری و بناهای یادبود پراهمیت دنیا را به اکوسیستم تازه دیجیتالی وارد می‌کنیم تا آنها برای نسل‌های بعدی حفظ شوند و در به‌نوعی که پیش از این وجود نداشته، در دسترس باشند. با همراهی انجین، میراث گذشته ما این توانایی را پیدا می‌کند که در یک آینده دیجیتال به بقای خود ادامه دهد.
ویرچوال وردز که در نوع خود نوآورانه به حساب می‌آید، بناهای تاریخی را هدف قرار داده است. این پلتفرم راه را برای ارائه نسخه دیجیتالی تاریخ در دنیای مجازی باز می‌کند. با کمک فناوری واقعیت مجازی، این پروژه‌ها می‌توانند به افراد در مطالعات تاریخی کمک کنند؛ موضوعی که تا پیش از این ممکن نبوده است.
ویرچوال وردز برای ایجاد نسخه دیجیتال از سازه‌های پراهمیت دنیا، از موتور آنریل انجین (Unreal Engine) و تلفیق آن با اسکن‌های جغرافیایی بهره می برد. این پلتفرم در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد که همکاری با انجین برای ایجاد امکانی است که در آن بازیکنان بتوانند توکن‌های غیرمثلی که در نقاط مختلف دنیای مجازی مخفی شده است را پیدا کنند. قبرهای سنگی، مجسمه‌ها و عصاهای سلطنتی از جمله آیتم‌هایی هستند که بازیکنان می‌توانند نسبت به پیدا کردنشان تلاش کنند. پس از آن که بازیکن توکن‌های غیرمثلی مخفی‌شده را پیدا کنند، این توکن‌ها مستقیماً به کیف پولشان واریز می‌شود.
مکسیم بالگف (Maxim Balgov)، مدیرعامل انجین، در این باره گفت:
ویرچوال پل ارتباطی میان تجربه‌های خارق‌العاده گرافیک سه‌بعدی و تجربه کاربری توکن‌های غیرمثلی است. این مسئله نشان‌دهنده چگونگی استفاده از توکن‌های غیرمثلی برای تعامل کاربران، ایجاد دنیاهای مجازی و اقتصاد است و تمام اکوسیستم‌های دیجیتال را در یک دنیا جمع می‌کند.
آتاری هم از جمله دیگر شرکت‌هایی است که روی دنیای دیجیتال خود کار می‌کنند. دنیای مجازی آتاری هم بر بستر پلتفرم‌های توکن‌های غیرمثلی کار می‌کند.
The post اهرام ثلاثه مصر در یک دنیای مجازی ساخته خواهد شد appeared first on ارزدیجیتال.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، معتقد است که کاردانو از بیت کوین برتری دارد و تسلا باید این ارز را برای روش پرداخت خود استفاده کند.
به گزارش کریپتو پوتیتو، چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو، اظهار داشت که پروژه کاردانو دوستدار محیط زیست بوده و یکی از سبزترین ارزهای دیجیتال است. او همچنین بیان کرد اگر تسلا واقعاً به پایداری محیط زیست اهمیت می‌دهد، باید این ارز را انتخاب کند.
چارلز هاسکینسون در مصاحبه اخیر خود با لکس فریدمن (Lex Fridman) از بلاکچین کاردانو و مزایای مکانیزم اثبات سهام آن صحبت کرد. وی خاطر نشان کرد که سیستم اثبات سهام (PoS) از نظر مصرف انرژی در مقایسه با رقبای خود بسیار بهتر است. او در ادامه گفت، کاردانو باید اولین انتخاب شرکت تسلا باشد. او در ادامه افزود:
اگر آنها واقعاً به انرژی جایگزین، پایداری، کاهش و خنثی کردن کربن اهمیت می‌دهند، نمی‌توانند از سیستمی استفاده کنند که هیچ مکانیزم داخلی برای محدود کردن مصرف انرژی ندارد.
به عنوان مدیر شرکتی با انرژی جایگزین، هاسکینسو اظهار داشت که تسلا باید بر سبزترین ارزهای دیجیتال مانند ADA تمرکز داشته باشد، نه بیت کوین که انرژی زیادی را صرف می‌کند. به گفته خالق کاردانو، ارزهای دیجیتال نسل اول، علاوه بر آسیب زیست محیطی فاقد بسیاری از ویژگی‌های دیگر هستند:
بیت کوین در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال، کمترین قابلیت برنامه‌ریزی را دارد و اگر می‌خواهید با آن کارهای جالب، جذاب و منحصر به فردی انجام دهید، هیچ راه واقعی‌ای برای آن وجود ندارد.
با این حال هساکینسون اشاره کرد که تمام پروژه‌های رمزنگاری یک آزمایش هستند و ریسک‌های خود را پنهان می‌کنند. اگرچه کاردانو موفقیت‌های چشمگیری کسب کرده است، اما به طور قطعی نمی‌توان گفت در آینده اهداف خود را برآورده کند.
این اولین باری نیست که هاسکینسون کاردانو را از رقبای خود برتر خطاب می‌کند. در اواخر ماه مه، او با انتقاد از اتریوم بیان کرد:
بیش از اندازه به این شبکه ارزش داده شده و کیفیت حیاتی لازم را ندارد. در ادامه او به سه دلیل اصلی که چرا کاردانو از اتریوم بهتر است پرداخت.
دلیل اول: کاردانو می‌تواند با فراداده و همچنین با تنظیم خودکار کار کند. به نظر وی، اتریوم فقط می‌تواند قراردادهای هوشمند را پردازش کند در حالی که رقیب آن (کاردانو) می تواند این کار را با حاکمیت و انطباق انجام دهد.
دلیل دوم: اتریوم هرگز با دولت‌های محلی کشورهای در حال توسعه برای منافع شهروندانش همکاری نکرده، در حالی که کاردانو این کار را در اتیوپی، تانزانیا و جورجیا انجام داده است.
دلیل سوم: هاسکینسون اظهار داشت که اتریوم ساختاری کاملاً گیج کننده دارد و نسخه آینده آن (اتریوم ۲) منجر به نابودی کل شبکه خواهد شد. او در این باره گفت:
اول از همه اینکه اتریوم در حال نابودکردن خود است. آنها اتریوم ۲ را جایگزین اتریوم فعلی می‌کنند. در آخر اینکه، اتریوم ۲، اتریوم فعلی را می‌کشد.
The post خالق کاردانو: تسلا باید ارز دیجیتال کاردانو را بپذیرد appeared first on ارزدیجیتال.

مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی، که به‌عنوان یکی از طرفداران دوآتشه بیت کوین شناخته می‌شود، در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی گفت که ارزهای دیجیتال دیگر نظیر اتریوم نیز فضا برای رشد دارند.
به گزارش کوین تلگراف، مایک سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت نرم‌افزارهای تجاری مایکرواستراترژی (Microstrategy)، در برنامه‌ای در شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) دیدگاه‌های خود را درباره صنعت ارزهای دیجیتال و آینده این صنعت بیان کرد.
در این برنامه که روز سه‌شنبه پخش شد، کورتنی ریگان (Courtney Reagan) مجری سی‌ان‌بی‌سی درباره خرید مداوم بیت کوین توسط شرکت مایکرواستراتژی پرسید. اشاره او به تازه‌ترین اقدام این شرکت بود که روز دوشنبه اعلام کرد قصد دارد یک میلیارد دلار از سهام خود را برای خرید بیت کوین بفروشد.
سیلور بیت کوین را «طلای دیجیتال در یک شبکه بزرگ فناوری» توصیف و پیش‌بینی کرد که این ارز دیجیتال برتر توسط میلیاردها نفر در سراسر جهان مورد پذیرش قرار گیرد.
در این مصاحبه، گای آدامی (Guy Adami) دیگر مجری برنامه با اشاره به اصطلاح «ماکسیمالیست بیت کوین»، از سیلور پرسید که نظرش درباره اتریوم چیست و آیا این ارز دیجیتال جایگاهی در استراتژی سرمایه‌گذاری شرکت او خواهد داشت.
در دنیای ارزهای دیجیتال، ماکسیمالیست بیت کوین به کسی می‌گویند که اعتقاد دارد بیت کوین تنها ارز دیجیتالی است که باقی خواهد ماند و در آینده تنها ارز دیجیتال جهان خواهد شد.
سیلور گفت که از نظر او بیت کوین یک «دارایی دیجیتال» و باارزش‌ترین و غالب‌ترین شبکه است که می‌توان آن را اجزای سازنده پایه‌های اکوسیستم ارزهای دیجیتال دانست. او افزود:
اگر دنیای سایبری را مانند شهر منهتن تصور کنید، بیت کوین بلوک‌های گرانیتی آن است. پس از آن ارزهای دیجیتالی مثل تتر و دیگر استیبل کوین‌ها قرار دارند که نقش بازارهای پولی را در فضای سایبری ایفا می‌کنند… بعد نرم‌افزارهای دیجیتالی مثل اتریوم هستند.
سیلور اظهار داشت که اتریوم می‌خواهد ساختمان بانک جی‌پی‌مورگان (JP Morgan)، تأسیسات بانکداری و همه صرافی‌ها را از حالت مادی خارج کند.
او با بیان اینکه برای دارایی‌های دیجیتال مختلف جا هست، افزود: «به نظر من همین‌طور که بازار به‌تدریج این دارایی‌ها را درک می‌کند، هر یک از آن‌ها جایگاه خود را پیدا می‌کنند».
مدیرعامل مایکرواستراتژی در عین حال اشاره‌ای به این مسئله نکرد که آیا این شرکت در آینده نزدیک اقدام به خرید اتریوم یا دیگر آلت کوین‌ها خواهد کرد یا خیر.
شرکت مایکرواستراتژی در فرمی که روز دوشنبه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ثبت کرد، گفته است که این شرکت قصد دارد اوراق بهاداری را عرضه کند که از طریق آن بتواند یک میلیارد دلار از سهامش را بفروشد.
این شرکت هفته پیش اعلام کرده بود که عرضه ۵۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه را به‌پایان رسانده و می‌خواهد با سود حال از فروش این اوراق بیت کوین خریداری کند.
سیلور نظر خود را در صفحه توییترش که ۱.۲ میلیون دنبال‌کننده دارد به رأی گذاشت. او از دنبال‌کنندگان خود پرسید که به نظر آن‌ها قیمت بیت کوین طی هفت سال آینده سالانه بیش از ۶.۱۲۵ درصد رشد خواهد داشت؟
این رقم مربوط به سود اوراق قرضه‌ای است که شرکت مایکرواستراتژی فروخته است؛ یعنی در این هفت سال باید سالانه ۶.۱۲۵ درصد سود به خریداران این اوراق بپردازد. تا لحظه نگارش این خبر که بیش از ۱۱۳,۰۰۰ نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، ۸۹.۹ درصد جوابشان مثبت بوده است.
بر اساس داده‌های وب‌سایت بیت کوین ترژریز (Bitcoin Treasuries)، مایکرواستراتژی در حال حاضر ۹۲,۰۷۹ واحد بیت کوین دارد که با قیمت کنونی ارزش آن کمی بیش از ۳.۶ میلیارد دلار است.
The post مدیرعامل مایکرواستراتژی: ارزهای غیر بیت کوین هم جایگاه خود را دارند appeared first on ارزدیجیتال.

بانک جهانی، درخواست السالوادور را برای کمک به دوران گذار این کشور در استفاده از بیت کوین به‌عنوان پول قانونی رد کرد.
به گزارش کوین تلگراف، بانک جهانی، اثرات مربوط به مسائل زیست‌محیطی و شفاف‌نبودن بیت کوین را به‌عنوان دلایل رد درخواست السالوادور مطرح کرده و عنوان کرد از اقدام این کشور برای پذیرش بیت کوین به‌عنوان ارز رسمی پشتیبانی نمی‌کند.
سخنگوی بانک جهانی اظهار داشت:
دولت [السالوادور] برای پیاده‌سازی تغییرات مربوط به پذیرش بیت کوین در این کشور، از ما درخواست کمک کرده است؛ اما با توجه به کاستی‌های بیت کوین در زمینه مسائل زیست‌محیطی و شفافیت، حمایت بانک جهانی از این اقدام ممکن نیست.
با این حال، بانک جهانی این وعده را داد که در موضوعات دیگری از جمله «شفافیت ارزی و فرایندهای قانون‌گذاری» می‌تواند به این کشور کمک کند.
الخاندرو زلایا (Alejandro Zelaya)، وزیر دارایی السالوادور، صبح روز چهارشنبه در حساب توییتر خود اعلام کرد که این کشور در خصوص مسائل فنی، از بانک جهانی درخواست کمک کرده است:
می‌خواهم اعلام کنم که ما از بانک جهانی درخواست پشتیبانی فنی کرده‌ایم تا آنها نیز در کنار بانک ادغام اقتصادی امریکای مرکزی، السالوادور را در فرایند پیاده‌سازی و قانون‌گذاری بیت کوین به‌عنوان پول قانونی یاری کنند.
در این میان، برخی از بیت کوینر‌های مشهور نیز بی‌آنکه از تصمیم بانک جهانی متعجب باشند، نارضایتی خود را در این‌باره ابراز کردند. آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، از طرفداران پروپاقرص بیت کوین، در واکنش به این خبر در حساب توییتری خود گفت:
بانک جهانی روش کسب درآمد از طریق بیت کوین را بلد نیست.
سامسون مو (Samson Mow)، مدیر ارشد استراتژی شرکت بلاک‌استریم (Blockstream) و خالق بازی اینفینیت فلیت (Infinite Fleet)، با عصبانیت از این خبر، خواستار برچیده‌شدن بانک جهانی شد.
قانونی که نایب بوکله (Nayib Bukele)، رئیس جمهور السالوادور، برای بیت کوین به تصویب رساند، هیجان زیادی را در میان هواداران بیت کوین در سرتاسر جهان برانگیخت؛ اما انتقادات بسیاری را هم متوجه خود کرد. استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکایی، دیروز در مصاحبه‌ای گفت که قانونی‌شدن بیت کوین در السالوادور به‌عنوان پول رسمی، «ممکن است اقتصاد این کشور به‌کلی را نابود کند.»
صندوق بین‌‌المللی پول (IMF) نیز درباره پذیرش بیت کوین در السالوادور، اشتیاق چندانی از خود نشان نداد. کوین تلگراف پیش‌تر در گزارشی اعلام کرد که این موضوع، ممکن است مذاکرات با صندوق بین‌‌المللی پول به‌منظور دریافت وام ۱ میلیارد دلاری برای حمایت از اقتصاد این کشور را تحت تأثیر قرار دهد.
جری رایس (Gerry Rice)، سخنگوی صندوق بین المللی پول، اظهار داشت که پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول رسمی، نگرانی‌های بسیاری را در حوزه‌های مالی، حقوقی و اقتصاد کلان به‌همراه دارد که نیازمند «تجزیه و تحلیل بسیار دقیق» است.
با این حال، بسیاری از شرکت‌ها برای کمک هرچه سریع‌تر به السالوادور دست‌به‌کار شده‌اند. شرکت آتنا بیت کوین (Athena Bitcoin) اعلام کرد که به‌سرعت خودپردازهای بیت کوین را در سراسر السالوادور تأمین خواهد کرد. این شرکت امروز در حساب توییتر خود از بوکله (رئیس جمهور السالوادور) پرسید: «آیا ۱۰۰۰ دستگاه خودپرداز کافی است؟»؛ بوکله نیز در پاسخ به شوخی گفت: «فقط ۱۰۰۰ تا؟ ۱۵۰۰ تا چطور است؟»
رولاندو کاسترو (Rolando Castro)، وزیر کار و رفاه اجتماعی السالوادور، دیروز ادعاهای مطرح‌شده درباره مذاکرات این وزارت‌خانه برای پرداخت حقوق کارمندان با بیت کوین را رد کرد و گفت «فعلاً زود است که بخواهیم درباره دستمزد‌ها صحبت کنیم.»
The post بانک جهانی به السالوادور: بیت کوین را به‌عنوان پول به رسمیت نمی‌شناسیم appeared first on ارزدیجیتال.

خبرگزاری سی‌ان‌ان اخبار مهم و تاریخی خود مانند سفر به فضا، پیشرفت‌های فناوری و انتخابات ریاست جمهوری را به صورت توکن‌ غیرمثلی به فروش می‌گذارد. پس از شبکه خبری و مجله تایم، سی‌ان‌ان سومین نام بزرگ حوزه رسانه است که به دنیای توکن‌های غیرمثلی وارد می‌شود.
به گزارش کوین تلگراف، CNN به دنبال ورود شبکه خبری فاکس (Fox) و مجله تایم (Time Magazine) به بازار NFTها، از راه‌اندازی مجموعه‌ای از اخبار تاریخی خود به صورت توکن غیرمثلی خبر داد.
این شبکه خبری، پروژه NFT خود را تحت عنوان «گنجینه سی‌ان‌ان: لحظاتی که سرنوشت ما را عوض کرد» نام‌گذاری کرد که شامل مجموعه‌ای از اخبار و لحظات تاریخی ۴۱ سال فعالیت این شبکه خبری است که به صورت توکن‌های غیر مثلی درآمده و در این صندق به‌منظور فروش و نمایش ذخیره شده است.
CNN مشخص نکرده است که دقیقاً چه لحظه‌هایی به صورت توکن درخواهند آمد اما خاطرنشان کرده است که این لحظات شامل موضوعاتی از قبیل ویژه برنامه‌های این شبکه، اخبار مهمی که اولین بار از CNN‌ پخش شد، اتفاقات تاریخی در دنیا و انتخابات ریاست جمهوری هستند.
حراج اولیه CNN از اواخر ژوئن آغاز می‌شود و شامل ۶ NFT در هر هفته است. به منظور ایجاد اشتیاق برای خریداران، اولین حراج ممکن است اخبار سفر به فضا و نتایج انتخابات باشد. این توکن‌های غیرمثلی به‌صورت نسخه‌های ویژه محدود و معمولی به فروش خواهند رسید.
CNN تصمیم دارد توکن‌های خود را بر بستر بلاکچین فلو (Flow) ایجاد کند. دلیل این انتخاب هم، استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. فلو میزبان نام‌های آشنایی در حوزه توکن‌های غیرمثلی مثل ان‌بی‌اِی تاپ شات (NBA Top Shots) است.
برای خرید این NFTها، کاربران بایستی در «CNN Vault» ثبت نام کنند. به‌منظور خرید این توکن‌های غیرمثلی هیچ نیازی به ارزهای دیجیتال نیست و کاربران می‌توانند با کارت‌های اعتباری خود خرید کنند. در توضیح گنجیه سی‌ان‌ان آمده است:
تا کنون هیچ راهی برای جمع‌آوری و ذخیره این لحظات تاریخی وجود نداشت. کاربران اغلب می‌توانستند فیلم‌های قدیمی را به صورت آنلاین یا در مستندات پیدا کنند، اما امکان ادعای مالکیت بر آنها و نمایش‌شان به شیوه‌ای که در روزنامه‌ها و مجله‌های چاپی نمایش داده می‌شود وجود نداشت.
در بخشی از توضیحات سی‌ان‌ان آمده است که این خبرگزاری با شرکت فیلمبرداری اینفینیت آبجکتز (Infinite Objects) همکاری می‌کند تا کاربران بتوانند توکن‌های خود را به‌صورت فیزیکی و آفلاین روی صفحه نمایش دهند.
جالب است بدانید بایگانی آنلاین CNN در حال حاضر دارای ۷۰۰ هزار ساعت محتوای خبری است و کاربران می‌توانند نسبت خرید و دانلود آنها، بدون اعطای حق مالکیت، اقدام کنند.
علیرغم این که سی‌ان‌ان گزاره ارزش توکن‌های غیرمثلی را به خریداران اعطا می‌کند، اما در بخشی از توضیحات این خبرگزاری آمده است که حق مالکیت و نشر آنها در اختیار CNN خواهد بود.
در سال ۲۰۲۱ تعداد زیادی از سازمان‌ها و رسانه‌های خبری وارد بازار NFT شده‌اند.
ورود CNN به بازار NFT به دنبال اعلامیه شرکت فاکس در مورد اهدای سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری برای ایجاد محتوای NFT همزمان با برنامه‌های تلویزیونی خود صورت گرفت.
در اواخر ماه مارس، مجله تایم نیز با عرضه نسخه توکن‌سازی‌شده از جلد مجله‌های خود ۳۱۸۰۰۰ دلار معادل (۱۳۵ اتر) درآمدزایی داشت. این مجله از آن زمان تا به حال هفت جلد دیگر را هم به‌صورت توکن غیرمثلی ارائه کرد.
The post شبکه خبری CNN لحظات تاریخی اخبار را به‌صورت توکن غیرمثلی می‌فروشد appeared first on ارزدیجیتال.

تپروت (Taproot) یک به‌روزرسانی مهم در شبکه بیت کوین است که یک اتفاق نظر را در جامعه بیت کوین به‌وجود آورده است. این به‌روزرسانی به‌تازگی مورد پذیرش بیش از ۹۰٪ استخراج کنندگان شبکه بیت کوین قرار گرفته است.
به گزارش کریپتو بریفینگ، تپروت اولین به‌روزرسانی بیت کوین در ۴ سال گذشته است. این رویداد پس از به‌روزرسانی سگویت (Segwit) صورت می‌گیرد.
به‌روزرسانی (سافت فورک) سگویت در کنار هارد فورک بیت کوین کش، دو مسیر جداگانه را برای مقیاس‌پذیری بیت کوین دنبال می‌کردند که در نهایت، سگویت به کاهش سایز تراکنش‌ها و هاردفورک بیت کوین کش به افزایش سایز بلاک‌ها انجامید و جامعه کاربران بیت کوین را به دو دسته تقسیم کرد.
تپروت کلیدهای عمومی همه کاربران را در یک تراکنش پیچیده و یک کلید منحصر‌به‌فرد جدید ترکیب می‌کند. این کار حریم خصوصی را افزایش می‌دهد و فضای بلاک مورد نیاز را کاهش می‌دهد.
تپ روت در را به روی قراردادهای هوشمند در شبکه بیت کوین باز می‌کند و در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) اجرا خواهد شد.
تپ روت اولین به‌روزرسانی پروتکل بیت کوین در ۴ سال گذشته است که حریم خصوصی و امنیت بهتری را برای بلاک چین بیت کوین فراهم می‌کند هم‌چنین موجب بهبود کارایی قرارداد هوشمند می‌شود.
بیش از ۹۰٪ هش ریت استخراج بلاک چین بیت کوین در انتهای هفته به‌روزرسانی تپروت را پذیرفتند که نشان می‌دهد اکثریت جامعه برای اجرای تغییرات در این پروتکل آماده است. اگرچه بایننس تاحدودی نسبت به تپروت مقاومت نشان داد، اما به‌نظر می‌رسد این به‌روزرسانی اکنون تأیید جامعه بیت کوین را به‌دست آورده است. تپروت در بلاک ۶۸۷۲۸۵ قفل شد. اسلاش پول (SlushPool) یکی از استخرهای برتر استخراج بیت کوین، روز شنبه این بلاک را استخراج کرد.
برای درک مزایای به‌روزرسانی تپروت، باید درکی نسبت به عملکرد تراکنش‌های درون زنجیره‌ای داشته باشید. در حقیقت یک آدرس عمومی، اثبات رمزنگاری‌شده‌ای را تولید می‌کند که تمام مجوزهای مناسب برای انجام تراکنش را دارد. این آدرس برای انجام این کار از کلید خصوصی خود جهت ارائه یک امضای منحصر‌به‌فرد و اثبات اینکه تراکنش واقعا از طرف کاربر انجام شده است استفاده می‌کند.
این اثبات رمزنگاری‌شده در بلاک چین ذخیره می‌شود و توضیح می‌دهد که چرا ما می‌توانیم هر تراکنش بیت کوین را ردیابی کنیم. با رمزگشایی اثبات‌های رمزنگاری‌شده در هر بلاک، هر فردی می‌تواند تراکنش‌های بین آدرس‌ها را دنبال کند و فرستنده و گیرنده را از کلیدهای عمومی آنها شناسایی کند.
قراردادهای هوشمند تعاملات بین چندین آدرس هستند که اجازه می‌دهند تراکنش‌های پیچیده‌تر انجام شوند. اگرچه قراردادهای هوشمند بیشتر با اتریوم مرتبط هستند، امکان ایجاد آنها بر روی شبکه بیت کوین هم وجود دارد. قراردادهای هوشمند از کدی تشکیل شده‌اند که شرایط هر تراکنش را تعیین می‌کند و می‌تواند شامل کاربران مختلفی باشد.
در شکل فعلی شبکه بیت کوین، قراردادهای هوشمند نیاز به فضای زیادی جهت ذخیره‌سازی در بلاک چین دارند. ازآنجا‌که کارمزدهای تراکنش تابعی از مقدار فضایی است که یک تراکنش می‌خواهد در بلاک اشغال کند، ایجاد قراردادهای هوشمند در بیت کوین بسیار گران تمام می‌شود. زیرا چنین تراکنش‌های پیچیده‌ای باید تمام کلیدهای عمومی مربوط به هر قرارداد هوشمند را به هم پیوند دهند. این امر نوع پروژه‌های دیفای (DeFi) را که در اتریوم هستند کاملاً غیرممکن می‌کند.
تپروت کلیدهای عمومی کاربران شرکت کننده در یک قرارداد هوشمند را ترکیب می‌کند و یک کلید عمومی جدید ایجاد می‌کند. این کلید می‌تواند یک امضای منحصر‌به‌فرد ایجاد کند که فقط برای آن ترکیب آدرس‌های خاص امکان‌پذیر است. این امضاهای دیجیتال، امضاهای اشنور (Schnorr) نام دارند که کلاوس اشنور (Claus Schnorr) ریاضی‌دان آلمانی در دهه ۱۹۷۰ آنها را اختراع کرد.
این امضاها نسبت به پیاده‌سازی‌های قبلی دو مزیت دارند. اول اینکه کلیدهای عمومی کاربر را در هر قرارداد هوشمند پنهان می‌کنند؛ به این معنی که فقط کلید عمومی ترکیب‌شده و منحصربه‌فرد در بلاک چین قابل مشاهده است. دوم اینکه آنها به‌شدت مقدار فضای مورد نیاز در هر بلاک را برای ایجاد قراردادهای هوشمند پیچیده کاهش می‌دهند. لازم به ذکر است امضای کوچک‌تر کارمزد کمتری نیاز دارد؛ موضوعی که احتمالاً بسیاری از کاربران بیت کوین از آن استقبال می‌کنند. هزینه استفاده از شبکه در ماه آوریل (فروردین) و به‌دنبال افزایش قیمت بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافت.
میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین تپروت به‌طور مؤثر تعاملات پیچیده قرارداد هوشمند بیت کوین را شبیه به پرداخت‌های ساده بین دو کلید عمومی می‌کند. توانایی اجرای قراردادهای هوشمند، مسیر بیت کوین را برای اجرای فعالیت‌های امور مالی غیرمتمرکز هموار می‌کند، مانند آنچه که در اتریوم انجام می‌شود. این تغییرات بر روی شبکه لایتنینگ نیز اعمال خواهد شد که ممکن است بهترین مکان برای قراردادهای هوشمند در شبکه بیت کوین باشد. تپروت در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) راه‌اندازی می‌شود.
The post آپدیت تپروت بیت کوین چیست؟ پاسخی به زبان ساده appeared first on ارزدیجیتال.

بری سیلبرت، مدیرعامل شرکت دیجیتال کارنسی گروپ، در پاسخ به سؤال یکی از دنبال‌کنندگانش نوشت که از نظر او، ۹۹ درصد ارزهای دیجیتال بالاتر از ارزش واقعی‌شان قیمت‌گذاری شده‌اند.
به گزارش کریپتوگلوب، بری سیلبرت (Barry Silbert) جزئیاتی از یک معامله لانگ بر اساس شاخص نوسان بورس اختیار معامله شیکاگو (Cboe Volatility Index – VIX) را در صفحه توییتر خود منتشر کرد. این معامله روی یک صندوق قابل‌معامله در بورس انجام شده که معاملات آتی کوتاه‌مدت در سهام شرکت‌های موجود در شاخصS&P ۵۰۰ را با اهرم انجام می‌دهد.
شاخص VIX نیز بر اساس تعریفی که وب‌سایت اینوستوپدیا (Investopedia) ارائه کرده، یک شاخص آنی است که انتظارات بازار نسبت به نوسانات در ۳۰ روز آینده را نشان می‌دهد.
این شاخص اغلب به‌عنوان سنجۀ ترس در بازار شناخته می‌شود و برای اندازه‌گیری ریسک، ترس و بلاتکلیفی در بازار استفاده می‌شود.
سیلبرت در پیام توییتری خود گفت که وارد این موقعیت معاملاتی شده بود تا برای «آتش‌بازی بزرگ» آماده شود. او در پاسخ به این پرسش که از نظر او «آتش‌بازی بزرگ» چیست، گفت که عوامل زیادی هستند که باعث افزایش نوسانات خواهند شد، اما نمی‌داند که چه چیزی جرقه آن را می‌زند.
مدیرعامل دیجیتال کارنسی گروپ در میان این عوامل به افزایش قیمت مواد غذایی و نفت، افزایش سفته‌بازی، نبود اعتماد به بانک مرکزی آمریکا، عادی‌سازی نرخ بهره، سهام میم و ارزهای دیجیتالی که بیش از ارزش واقعی قیمت‌گذاری شده‌اند نام برد. او در پاسخ به یک کاربر که پرسیده بود کدام ارزهای دیجیتال بالاتر از ارزش واقعی قیمت‌گذاری شده‌اند، تأکید کرد که ۹۹ درصد از آنها این شرایط را دارند.
اوایل ماه جاری میلادی سیلبرت با اشاره به ارزش بازار دوج کوین در آن زمان گفت که از نظر او این ارز میم ۳۷ میلیارد دلار ارزش ندارد. این در حالی است که ارزش بازار دوج کوین از آن موقع رشد کرده و به حدود ۴۱ میلیارد دلار رسیده است.
سیلبرت در آن زمان پیش‌بینی کرد که دوج کوین سقوط قابل‌توجهی داشته باشد. او اظهار داشت که ارزش بازار دوج کوین درنهایت به زیر ۱ میلیارد دلار بازمی‌گردد. این یعنی قیمت دوج کوین از حدود ۰.۳۱ دلار کنونی به ۰.۰۱ دلار کاهش می‌یابد.
سیلبرت بر این باور است که اگر «ارزش کلی یک دارایی از یک باور جمعی ناشی شود نه از سودمندی یا کاربردش، آن دارایی بیش از ارزش واقعی قیمت‌گذاری شده است».
The post مدیرعامل هلدینگ مطرح ارزهای دیجیتال: قیمت ۹۹ درصد ارزهای دیجیتال اکنون بالاتر از ارزش حقیقی آنهاست! appeared first on ارزدیجیتال.

عبدالناصر همتی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، ساعاتی پیش در توییتی رمزارزها را از حوزه‌های مهم و پیچیده توصیف کرد و نوشت که برای موفقیت باید از رفتارهای سلبی پرهیز کرد.
به گزارش ارزدیجیتال، همتی که پیش‌تر هم دیدگاهی مثبت در مورد ارزهای دیجیتال و مزایای این ارزها در توسعه کشور داشته است، در توییتر خود تأکید کرد که استفاده از تجارب موفق جهانی می‌تواند به کشور کمک کند.
همتی چندی پیش هم در اظهارنظری در ارتباط با ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال در کشور گفته بود که بانک مرکزی هیچ گونه اقدام شتاب‌زده‌ای انجام نمی‌دهد.
The post همتی: رمزارزها از حوزه های مهم اقتصاد آینده هستند؛ از اقدام سلبی اجتناب شود appeared first on ارزدیجیتال.

پس از اعلام برنامه‌های فدرال رزرو مبنی بر اینکه قصد دارد در سال ۲۰۲۳، نرخ بهره را دو بار افزایش دهد، قیمت بیت کوین با کاهش همراه شد. همزمان با سقوط قیمت بیت کوین، بازارهای سهام هم با کاهش ارزش همراه شدند.
به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین پس از انتشار اخبار پیرامون افزایش نرخ بهره بانکی به سطح حمایت کلیدی خود کاهش یافت. از سوی دیگر، شاخص داوجونز و S&P500 هم با ضرر همراه شدند.
جروم پاول (Jerome Powell)، چندی پیش اعلام کرد که فدرال رزرو زودتر از چیزی که انتظار می‌رفت، اقدام به افزایش نرخ بهره خواهد کرد.
قیمت بیت کوین پس از اظهارات پاول به زیر حمایت ۴۰,۰۰۰ دلاری رسید و تا ۳۸,۳۰۰ دلار پایین رفت. در سوی دیگر، شاخص داوجونز و S&P500 به‌ترتیب ۰.۷۷ و ۰.۵۴ درصد از ارزش خود را از دست دادند.
برخی از اقتصاددان‌ها با ابراز نگرانی از سیاست‌های تازه بانک مرکزی آمریکا، معتقدند که این کار تورم را افزایش می‌دهد. گفته می‌شود که تصمیم پاول انتظارات در ارتباط با تورم را از ۲.۴ درصد به ۳.۴ درصد می‌رساند. پاول افزایش تورم را «موقتی» توصیف می‌کند. قیمت‌ها در آمریکا در بیشترین میزان ۱۳ سال گذشته خود قرار دارند و تحلیل‌گران نگرانند افزایش تورم بر احیای اقتصادی پس از کرونا تأثیرگذار باشد.
پاول اشاره‌ای به زمان کاهش خریدهای ماهیانه ۱۲۰ میلیارد دلاری اوراق قرضه نکرد، اما به نظر می‌رسد با توجه به سیاست افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۳، کاهش خرید اوراق بهادار بسیار زودتر از سال ۲۰۲۳ کلید می‌خورد.
آیا بیت کوین می‌تواند محدوده نوسانات فعلی خود را حفظ کند؟ قیمت بیت کوین روز سه‌شنبه الگوی سر و شانه وارونه صعودی خود را در تایم فریم ۴ ساعته تکمیل کرد، اما موفق نشد به هدف ۴۵,۵۰۰ دلاری این الگو برسد و در ۴۱,۳۵۰ دلار با مقاومت مواجه شد.
تحلیل‌گران می‌گویند سقوط قیمت اخیر از ۴۰,۰۰۰ دلار و رسیدن به ۳۸,۰۰۰ دلار، تنها یک نوسانات عرضی ساده است.
اواخر دیشب و چند ساعت مانده به بسته‌شدن کندل روزانه، معامله‌گران در تلاش بودند تا حمایت ۳۷,۰۰۰ دلاری را حفظ کنند.
داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که حجم سرمایه‌های ورودی به صرافی‌های بزرگ ثابت است و سرمایه‌های خروجی ماینرها سیری صعودی دارد. کریپتوکوانت از این عوامل به‌عنوان نشانه‌هایی نزولی یاد می‌کند.
میانگین‌های متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه فاصله چندانی با تقاطع مرگ ندارند. این در حالی است که نباید فراموش کرد این شاخص‌ها کاملاً بیانگر نوسانات بازارهای آنی نیستند.
رسیدن قیمت بیت کوین به بازه ۳۷,۰۰۰ تا ۳۶,۰۰۰ دلار می‌تواند باعث سقوط بیشتر به ۳۵,۰۰۰ تا ۳۱,۰۰۰ دلار شود؛ چراکه معامله‌گران توییتری عنوان می‌کنند که در آن ناحیه سفارش‌گذاری کرده‌اند.
The post کاهش قیمت بیت کوین پس از تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره appeared first on ارزدیجیتال.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بار دیگر با تمدید مهلت بررسی درخواست صندوق قابل معامله در بورس ون‌اِک (VanEck)، تصمیم‌گیری درباره تأیید یا رد آن را به تعویق انداخت.
به گزارش کوین دسک، این دومین بار است که کمیسیون بورس آمریکا مهلت بررسی درخواست ون‌اک را به تعویق می‌اندازد. این کمیسیون دیروز در اسناد منتشرشده خود، اعلام کرد که این مهلت ۴۵ روز دیگر تمدید شده است.
کمیسیون بورس آمریکا در بازه‌های ۴۵ روزه، به درخواست‌های دریافتی رسیدگی می‌کند، اما این احتمال نیز وجود دارد که مهلت اعلام تصمیم تا ۲۴۰ روز طول بکشد.
همزمان با تمدید بازه تصمیم‌گیری کمیسیون بورس آمریکا، شهروندان آمریکایی می‌توانند نظرات خود در ارتباط با درخواست وان‌اک را اعلام کنند. کمیسیون بورس آمریکا از شهروندان خواسته است تا نظر خود در ارتباط با دستکاری در بازار ETFهای بیت کوین را اعلام کنند. از دیگر مباحث مطرح‌شده کمیسیون بورس آمریکا، تغییرات فضای قانونی از سال ۲۰۱۶ است. سال ۲۰۱۶ اولین درخواست برای عرضه صندوق قابل‌معامله در بورس بیت کوین تسلیم SEC شد.
ناتان گراسی (Nathan Geraci)، رئیس «ETF Store» در این باره گفت:
طی چندین نوبت رد درخواست‌های صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت کوین، کمیسیون بورس آمریکا نگرانی‌هایی را در مورد کلاهبرداری و دستکاری بازار مطرح کرده است. این کمیسیون نگران آن است که نظارت مناسب را روی صرافی‌ها نداشته باشند و از همین رو نتوانند به‌خوبی اقدامات محافظتی از سرمایه‌گذاران را انجام دهند.
The post کمیسیون بورس آمریکا دوباره پذیرش ETF بیت کوین را به تعویق انداخت appeared first on ارزدیجیتال.

استیو هانکه (Steve Hanke) اقتصاددان مشهور، به قانونی‌شدن بیت کوین در السالوادور انتقاد کرد و عملکرد بیت کوین در معاملات روزمره را زیر سؤال برد.
به گزارش کوین تلگراف، استیو هانکه، استاد اقتصاد کاربردی دانشگاه جان هاپکینز (John Hopkins)، هشدار داد که خبر اخیر درباره قانونی‌شدن بیت کوین در السالوادور به‌عنوان دارایی رسمی، اقتصاد این کشور را نابود خواهد کرد.
استیو هانکه به‌مدت یک سال به‌عنوان اقتصاددان ارشد، در دولت رئیس جمهور رونالد ریگان خدمت کرده است. او قبلاً بیت کوین را به‌عنوان یک دارایی سوداگرانه «با ارزش بنیادی صفر» توصیف کرده بود.
هانکه در ماه آوریل در توییتر خود گفته بود:
«ارزهای دیجیتال آینده پول هستند، نه بیت کوین!»
او در مصاحبه‌ای با کیتکو نیوز (Kitco News) اظهار داشت، اکنون دارندگان بیت کوین در کشورهایی مانند روسیه و چین می‌توانند از السالوادور به‌منظور نقد‌کردن دارایی‌های بیت کوینی خود استفاده کنند؛ این موضوع باعث می‌شود که این کشور اساساً ذخایر دلاری خود را خالی کند:
با توجه به اینکه السالوادور ارز داخلی ندارد، این اقدام باعث خروج تمام ذخایر دلاری این کشور شده و پتانسیل سقوط کامل اقتصادی را برای آن فراهم می‌کند.
هانکه در مصاحبه خود، نمایندگان منتخب در السالوادور را که به تصمیم رئیس جمهور این کشور (برای قانونی‌کردن بیت کوین) رأی مثبت دادند «احمق» خطاب کرد و پرسید که چگونه بیت کوین می‌تواند به‌عنوان یک پول قانونی در معاملات روزمره عمل کند؟ آن هم در کشوری که مردمش از پول نقد استفاده می‌کنند.
شما نمی‌توانید هزینه تاکسی خود را با بیت کوین پرداخت کنید. این مسخره است! ۷۰٪ مردم کشور شما حتی حساب بانکی ندارند!
در ۱۱ ژوئن، جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) نیز همین نظر را با لحنی ملایم‌تر عنوان کرد؛ به‌گفته مسئولان این بانک آمریکایی، «بیت کوین در ایجاد منافع اقتصادی محسوس درمانده است و نمی‌تواند ارز رایج دوم یک کشور باشد. این اقدام حتی ممکن است مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول را نیز به خطر بیندازد.»
در مقابل، بانک ادغام اقتصادی آمریکای مرکزی (CABEI) از این اقدام السالوادور حمایت کرد و اظهار داشت:
پذیرش بیت کوین فضاها و فرصت‌های زیادی را برای این کشور ایجاد می‌کند.
این بانک چندملیتی اعلام کرد که در حال ایجاد یک گروه مشاوره فنی به‌منظور کمک در نقل‌و‌انتقالات بیت کوین به عنوان پول قانونی در این کشور است.
استیو هانکه در در ادامه صحبت‌ها خود گفت:
دست‌های پشت پرده در این اقدام وجود دارد؛ السالوادور می‌خواهد از بیت کوین برای دستیابی به دلار استفاده کند.
این اقتصاددان آمریکایی همچنین پرداخت‌های بین‌المللی بیت کوین را «بی‌معنی» توصیف کرد؛ چراکه به‌عقیده او دارایی باید بلافاصله به دلار تبدیل شود تا بتوان از آن استفاده کرد:
«اگر مادربزرگتان در السالوادور زندگی می‌کند و شما می‌خواهید برایش بیت کوین بفرستید، مشکلی نیست؛ اما او بعد از گرفتن بیت کوین چه‌کار می‌کند؟ مسلماً برای خرج‌کردن آن باید به سراغ یک دستگاه خودپرداز رفته و بیت کوین خود را تبدیل به دلار کند. با این حال، تمام کسب‌وکارهای موجود در السالوادور موظف به پذیرش بیت کوین خواهند بود.
دیوید جرارد (David Gerard)، یکی از منتقدان مشهور بیت کوین نیز اخیراً دولت السالوادور را به این متهم کرد که چون نمی‌تواند دلار چاپ کند، با پذیرش بیت کوین، نقدینگی دلاری لازم برای پرداخت بدهی‌های خود را از شهروندانش تهیه می‌کند.
The post اقتصاددان مشهور: اقتصاد السالوادور با پذیرش بیت کوین نابود می‌شود appeared first on ارزدیجیتال.

نوسانگر استوکاستیک هفتگی بیت کوین از سطح اشباع فروش یا سطوح زیر ۲۰ خارج شده و حرکتی را به سمت بالا آغاز کرده است که نشانه مثبتی برای بیت کوین در کوتاه‌مدت است.
به گزارش کوین دسک، تحلیل‌های جدید نشان می‌دهد که نمودارهای قیمت بیت کوین و اتریوم پس از یک ماه رکود بازار، به سمت صعودی‌شدن پیش می‌رود و احتمالاً ارزهای دیجیتال در هفته‌های آینده فرصتی برای تنفس خواهند یافت.
کیتی استاکتون (Katie Stockton)، بنیان‌گذار و مدیر شرکت فِیرلید استراتجیز (Fairlead Strategies) با انتشار توییتی گفت که نوسانگر استوکاستیک (stochastic oscillator) هفتگی بیت کوین از منطقه اشباع فروش در زیر سطح ۲۰، به سمت بالا حرکت کرده که حاکی از یک صعود کوتاه‌مدت است.
معامله‌گران باتجربه از نوسانگر استوکاستیک در کنار اندیکاتورهای دیگر برای تشخیص شرایط اشباع فروش و اشباع خرید استفاده می‌کنند که به‌عنوان سیگنال ورود به معاملات شورت و لانگ عمل می‌کند. قرارگرفتن این نوسانگر در زیر ۲۰ (درصد) به‌معنای اشباع فروش و بالای ۸۰ (درصد) نشان‌دهنده اشباع خرید است.
استاکتون در یادداشت پژوهشی هفتگی خود اشاره کرد که چرخش مثبت نوسانگر استوکاستیک هفتگی در مورد بیت کوین، با سیگنال خرید در نمودار روزانه و هفتگی شاخص‌های دیمارک (DeMark Indicators) همراه شده است.
طبق تعریف وب‌سایت اینوستوپدیا (Investopedia)، شاخص‌های دیمارک نزدیک‌ترین قیمت‌های سقف و کف را با قیمت‌های متناظر در دوره قبل مقایسه می‌کنند تا تقاضای موجود برای دارایی موردنظر را اندازه‌گیری کنند.
با این تفاسیر، به نظر می‌رسد که بیت کوین آماده یک صعود قابل‌ملاحظه ناشی از تخلیه فشار فروش است. ارز دیجیتال برتر بازار در حال حاضر با قیمت بالای ۴۰,۰۰۰ دلار در بالاترین قیمت ۲.۵ هفته اخیر معامله می‌شود.
به‌گفته استاکتون، مقاومت اولیه بیت کوین در نزدیکی ۴۷,۰۰۰ دلار خواهد بود که در صورت عبور از این سطح، امکان صعود بیشتر برای این ارز فراهم خواهد شد. این در حالی است که پانکاج بالانی (Pankaj Balani)، مدیرعامل صرافی دلتا (Delta Exchange)، پیش‌بینی کرده است که در محدوده بالاتر از ۴۵,۰۰۰ دلار فروشندگان جدیدی وارد عرصه شوند.
نمودار تغییرات قیمت بیت کوین، شاخص MACD و شاخص نوسانگر استوکاستیک (در پایین تصویر) تغییرات در شاخص‌های نمودار قیمت می‌تواند به‌نفع دومین ارز دیجیتال برتر بازار، یعنی اتر، نیز باشد. استاکتون دراین‌باره گفت:
مقدار نوسانگرهای استوکاستیک روزانه و هفتگی افزایش یافته است و از یک صعود کوتاه‌مدت و تست مقاومت اولیه اتر در نزدیکی ۳,۰۰۰ دلار حمایت می‌کند.
دومین ارز برتر بازار از اواخر ماه مه (اوایل خردادماه) بارها با مقاومت شدید در محدوده ۲,۸۰۰ تا ۳,۰۰۰ مواجه شده است. اتر در حال حاضر بالاتر از ۲,۵۰۰ دلار معامله می‌شود.
The post تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم؛ امید به رشد در کوتاه‌مدت appeared first on ارزدیجیتال.

بالا