رمز خود را فراموش کرده اید ؟

قیمت توکن گالا (GALA) از ابتدای ماه نوامبر (آبان) تاکنون حدود ۳۵۰ درصد رشد داشته است و این روند صعودی تا به امروز با اصلاح بازار متوقف نشده است. با این حال الگویی نزولی در نمای ۴ ساعته بازار این ارز دیجیتال دیده می‌شود که می‌تواند قیمت را به سطوح پایین‌‌‌تر بکشاند.
به گزارش کوین تلگراف، ارز دیجیتال اختصاصی پلتفرم گالا گیمز (Gala Games) که با نماد «GALA» شناخته می‌شود، در ماه نوامبر (آبان) تقریباً ۳۵۰ درصد رشد داشته و روند اصلاحی ارزهای بزرگ بازار، ازجمله بیت کوین را نادیده گرفته است. قیمت گالا از ۱ نوامبر (۱۰ آبان) تا ۲۲ نوامبر (۱ آذر) از ۰٫۰۸۸ دلار به ۰٫۴۲ دلار رسیده است.
نمودار قیمت گالا (نمای ۴ ساعته بازار گالا/ دلار) جهش گالا در وهله اول در پی افزایش قیمت اکثر دارایی‌های مربوط به حوزه بازی و متاورس بود. برای مثال، قیمت مانا (MANA)، توکن بومی دسنترالند (Decentraland)، بیش از 30 درصد از ماه گذشته تا به امروز افزایش یافته است. دسنترالند یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک‌ چین است که به کاربران اجازه می‌دهد محتوا و برنامه‌های جدید بسازند و از طریق آنها کسب درآمد کنند.
به طور مشابه، قیمت ارز دیجیتال سند (SAND)، توکن بومی پروژه غیرمتمرکز و متاورسی سندباکس (Sandbox)، در ماه نوامبر (آبان) دو برابر شده است. دیگر پروژه‌های فعال بازی، از جمله دویژن نتورک (Dvision Network) و آلترا (Ultra) هم شاهد رشدهای بیش از ۱۰۰ درصد بوده‌اند.
ادامه روند صعودی یا اصلاح؟ پس‌ از اینکه فیس‌بوک تصمیم گرفت نام خود را به متا (Meta) تغییر دهد و مدیرعامل آن، یعنی مارک زاکربرگ، اعلام کرد که از این‌ پس فیس‌بوک رسانه اجتماعی نیست و در حوزه متاورس فعال خواهد بود، قیمت ارزهای دیجیتال مرتبط با متاورس و بازی‌های رایانه‌ای هم افزایش پیدا کرد.
گالا گیمز که در زمینه توسعه بازی‌های مبتنی بر بلاک چین فعال است، در ۲۲ نوامبر (۱ آذر) به‌دنبال هیجانات مربوط به حوزه متاورس به قیمت ۰.۴۸۹ دلار رسید. با این‌ حال، این ارز دیجیتال نقاط ضعفی را در حرکت خود نشان داده است و در نمای ۴ ساعته بازار آن الگوی سروشانه دیده می‌شود.
یکی از شناخته‌شده‌ترین و قابل‌اعتمادترین الگوهای تکنیکال، الگوی سروشانه است و زمانی تشکیل می‌شود که قیمت سه قله پشت سر هم تشکیل دهد و قله وسط (سر) بلندتر از دو قله دیگر (شانه‌ها) باشد. سه قله دارای سطح حمایت یکسانی هستند که به آن «خط گردن» می‌گویند.
اگر نمودار این ارز دیجیتال را در بازه زمانی کوتاه‌تر بررسی کنیم، شانه چپ نزدیک محدوده قیمتی ۰.۳۹ دلار تشکیل شده و تا حمایت خط گردن اصلاح شده است. در ادامه قیمت دوباره تا ۰.۴۸ دلار افزایش یافته و اکنون از سطح قیمتی ۰.۴۳ دلار در حال تشکیل شانه راست است.
همچنین بخوانید: آشنایی با ۱۰ الگوی نموداری تحلیل تکنیکال که هر معامله‌گری باید بداند
تشکیل الگوی سروشانه در نمای ۴ ساعته بازار گالا/ دلار اگر در ادامه کندل قیمت با حجم قانع‌کننده‌ای زیر خط گردن بسته شود، شکست این حمایت تأیید می‌شود. در این صورت قیمت گالا احتمالاً به‌اندازه فاصله بین سر (قله میانی) تا خط گردن پایین خواهد آمد. این موضوع ممکن است در نهایت گالا را به قیمت ۰.۲۴ دلار، یا حدود ۳۴ درصد کمتر پایین‌تر از نقطه شکست احتمالی برساند.
واگرایی نزولی و الگوی پرچم صعودی علاوه بر الگوی سروشانه، گالا واگرایی آشکاری را بین افزایش قیمت و کاهش شتاب حرکت از خود نشان می‌دهد. قیمت سقف‌هایی صعودی تشکیل داده است و همان طور که در نمودار زیر دیده می‌شود، در مقابل شاخص قدرت نسبی (RSI) سطوح پایین‌تری را تشکیل داده است. این شاخص میزان تغییرات قیمت را برای ارزیابی شرایط اشباع خرید یا فروش در بازار اندازه‌گیری می‌کند.
واگرایی نزولی در نمای ۴ ساعته بازار گالا/ دلار روند صعودی گالا با کاهش حجم معاملات همراه شده است و این موضوع نشان می‌دهد که روند صعودی قیمت شتاب قدرتمندی ندارد.
در نتیجه واگرایی نزولی بین افزایش قیمت و کاهش حجم معاملات تأیید شده است و همان‌ طور که گفته شد احتمال تشکیل الگوی سروشانه را تقویت کرده است. از سوی دیگر همان‌ طور که در نمودار زیر نشان داده‌ شده است، از آنجایی که قیمت تشکیل الگوی پرچم صعودی را نیز تأیید می‌کند، روند نزولی ممکن است در ادامه اعتبار خود را از دست بدهد.
الگوی پرچم صعودی در نمای ۴ ساعته بازار گالا/ دلار اگر در ادامه قیمت از محدوده الگوی مثلث بالاتر برود، هدف الگوی پرچم صعودی در نزدیکی ۰.۶۹ دلار است.
The post رشد ۳۵۰ درصدی توکن گالا؛ آیا باید منتظر اصلاح قیمت بود؟ appeared first on ارزدیجیتال.

شاپرک اطلاعیه‌‌ای را برای شرکت‌های پرداخت‌یار ارسال کرده که در آن گفته شده است از فردا ارائه درگاه پرداخت جدید به کسب‌وکارهای فاقد اینماد امکان‌پذیر نخواهد بود. این در حالی است که صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال امکان دریافت اینماد را ندارند و موقتاً با دستور مرکز توسعه تجارت الکترونیک، بدون اینماد در حال فعالیت هستند.
به گزارش ارزدیجیتال، شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت یا همان شاپرک، ساعاتی پیش پیامی را برای شرکت‌های پرداخت‌یار ارسال کرده که در آن گفته شده است از فردا سوم آذر، اخذ نماد اعتماد الکترونیک یا همان اینماد، برای پذیرندگان درگاه‌های پرداختی الزامی خواهد بود و از این تاریخ به بعد اضافه‌کردن پذیرندگان جدید که اینماد ندارند میسر نخواهد بود. این در حالی است که انجمن فینتک، فعالان و کارشناسان این حوزه، پیش‌تر مخالفت خود را با الزامی‌شدن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اعلام کرده بودند.
در متن پیام شاپرک آمده است:
بدین‌وسیله به اطلاع شرکت‌های پرداخت‌یار می‌رساند، از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ اخذ نماد اعتماد الکترونیکی برای پذیرندگان پشتیبانی‌شده الزامی می‌باشد. بدیهی است از این تاریخ امکان تعریف پذیرنده پشتیبانی‌شده جدید فاقد نماد اعتماد الکترونیکی میسر نخواهد بود.
به عقیده کارشناسان، این اقدام می‌تواند موانعی برای کسب‌وکارهای نوپا و بازار تجارت الکترونیک ایران ایجاد کند. در مورد صرافی‌های ارز دیجیتال اما، موضوع کمی با سایر کسب‌وکارها متفاوت است.
صرافی‌های داخلی پیش از این هم امکان دریافت اینماد را نداشتند و به همین خاطر مرکز توسعه تجارت الکترونیک حدود سه ماه پیش و پس از انتشار خبر الزامی‌شدن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت، اطلاعیه‌ای را منتشر کرد که در آن گفته شده بود کسب‌‌وکارهای فعال در حوزه‌‌های مالی جدید، مانند صرافی‌های ارز دیجیتال، که تاکنون قانون‌گذاری برای آنها انجام نشده است، می‌توانند موقتاً با ثبت اولیه و بدون اینماد درگاه پرداخت دریافت کنند.
در اطلاعیه این سازمان آمده است:
به‌منظور رفع مشکل کسب‌‌وکارهای فعال در حوزه‌‌های مالی جدید که تاکنون مقررات‌گذاری برای آن حوزه‌‌ها انجام نشده است، پس از ثبت‌‌نام اولیه در سامانه اینماد صرفاً با احراز هویت و دامنه و بدون اعطای اینماد، ارائه درگاه پرداخت به آنها تا زمان تعیین تکلیف حوزه‌‌های مذکور با تشخیص و تأیید بانک مرکزی انجام پذیرد.
با توجه به اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیک، صرافی‌های ارز دیجیتال فعلاً ملزم به داشتن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت نخواهند بود، اما لازم است دامنه خود را در سامانه اینماد ثبت کنند. ضمن اینکه در پیام امروز شاپرک تنها گفته شده است که از سوم آذرماه «تعریف پذیرنده‌های جدیدِ فاقد اینماد میسر نخواهد بود» و اشاره‌ای به کسب‌وکارهای بدون اینماد که از قبل درگاه در اختیار داشتند، نشده است.
علی امیری، هم‌بنیان‌گذار شرکت زرین‌پال، در گفتگو با ارزدیجیتال و در رابطه با مسئولیت شرکت‌های پرداخت‌یار در برابر اطلاعیه جدید شاپرک، گفت:
فعلاً به کسب‌وکارهایی که از قبل درگاه پرداخت داشته‌اند و فاقد اینماد هستند خدمات ارائه می‌شود، اما ممکن است چند ماه دیگر اطلاعیه جدیدی بیاید و قوانین مجدداً تغییر کند.
به عقیده کارشناسان موضوع ارائه درگاه پرداخت به صرافی‌های ارز دیجیتال، تا حد زیادی تحت‌تأثیر قانون‌گذاری‌های این حوزه و تصمیم بانک مرکزی، مجلس و دیگر مقامات کشور است. در ادامه باید منتظر ماند و دید که قانون‌گذاری‌های جدید، صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال را به چه سمت‌وسویی هدایت می‌کند.
The post داشتن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت از فردا اجباری می‌شود؛ درگاه صرافی‌های ارز دیجیتال چه خواهد شد؟ appeared first on ارزدیجیتال.

قیمت بیت کوین و اغلب آلت‌ کوین‌های اصلیِ بازار پس از برخورد به مقاومت‌های بالاسری خود به سمت پایین چرخش کرده‌اند که این امر نشان از منفی‌شدن احساسات بازار در کوتاه مدت دارد.
قیمت بیت کوین همچنان در زیر سطح روانی ۶۰,۰۰۰ دلار محصور مانده است؛ بر همین اساس می‌توان گفت که این سطوح موجب جذب خرس‌ها به بازار و ذخیره سود معامله‌گران می‌شود. اما آیا نزول فعلی قیمت می‌تواند آخرین ریزش قبل از ادامه روند صعودی باشد یا تنها آغازی برای اصلاح عمیق‌تر قیمت خواهد بود؟ با بررسی نمودار ده ارز برتر این هفتهٔ بازار برای یافتن پاسخی برای این پرسش تلاش خواهیم کرد.
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین قیمت بیت کوین روز جمعه روند احیای خود را از ۵۵,۶۰۰ دلار شروع کرد و روز شنبه به میانگین متحرک ساده (SMA) ۵۰ روزه در ۶۰,۳۵۰ دلار رسید. این در حالی بود که خریداران موفق به عبور از این سد قیمتی نشدند. این موضوع بیانگر آن است که فروشندگان به‌دنبال آن هستند که این میانگین متحرک را به یک سطح مقاومتی تبدیل کنند.
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) میانگین‌های متحرک فاصله زیادی با تشکیل یک تقاطع نزولی ندارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی است که نشان می‌دهد راه سقوط هموارتر از مسیر صعود است.
اگر قیمت سقوط کند و به زیر ۵۵,۶۰۰ دلار برسد، می‌توان گفت که باید منتظر اصلاح شدیدتر تا ناحیه حمایتی ۵۲,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ دلار باشیم.
در صورتی که قیمت از سطح فعلی جهش کند و به بالای خط روند نزولی برسد، سناریوی نزولی اعتبارش را از دست می‌دهد. در این صورت ممکن است شاهد صعود به ناحیه مقاومتی ۶۷,۰۰۰ تا ۶۹,۰۰۰ دلار باشیم.
مقاومت‌ها: ۶۰,۳۵۰ – ۶۷,۰۰۰ – ۶۹,۰۰۰حمایت‌ها: ۵۵,۶۰۰ – ۵۲,۰۰۰ – ۵۰,۰۰۰ همچنین بخوانید: بازبینی در تریدها؛ چگونه دیگر در معامله اشتباه نکنیم؟
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم قیمت اتریوم روز شنبه از کف ۳,۹۵۶ دلار یک رالی احیا را آغاز کرد و روز شنبه به بالای میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰ روزه در ۴,۳۶۴ دلار رسید. این در حالی بود که خریداران موفق به تثبیت در سطوح بالاتر نشدند. فروشندگان یک روز بعد قیمت را بار دیگر به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رساندند.
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) اتریوم دیروز به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴,۲۴۰ دلار رسید ولی سایه بلند کندل آن روز نشان می‌دهد که خریداران در حال دفاع از این سطح هستند. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۴,۴۵۱ دلار برسانند، احتمال رالی تا فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در ۴,۵۱۹.۷۸ دلار وجود دارد. مقصد احتمالی بعدی فیبوناچی ۷۸.۶ درصدی در ۴,۶۷۲.۹۳ دلار خواهد بود.
در سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی سقوط کند، فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد اتریوم را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند، موفقیت آنها می‌تواند باعث سقوط تا ۳,۹۵۶.۴۴ دلار شود. بسته‌شدن قیمت زیر این سطح الگوی سروشانه را تکمیل می‌کند. در این حالت، ممکن است شاهد کاهش تا ۳,۴۰۰ دلار و پس از آن تا هدف الگو در ۳,۰۴۶ دلار باشیم.
مقاومت‌ها: ۴,۴۵۱ – ۴,۵۱۹.۷۸ – ۴,۶۷۲.۹۳حمایت‌ها: ۴,۲۴۰ – ۳,۹۵۶.۴۴ – ۳,۴۰۰ – ۳,۰۴۶ تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین قیمت بایننس کوین روز جمعه از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۵۲۶ دلار احیا شد ولی خریداران موفق نشدند این جهش را تا بالای فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در ۶۰۲.۴ دلار حفظ کنند.
نمودار قیمت بایننس کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) فروشندگان دیروز بایننس کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۸۵ دلار رساندند. اگر قیمت زیر این میانگین متحرک تثبیت شود، فروشندگان یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا بایننس کوین را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند. موفقیت آنها می‌تواند باعث سقوط بیشتر تا ۴۸۴.۴ دلار شود.
در طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی احیا شود و به بالای ۶۰۵.۲ دلار برسد، بیانگر آن است که خریداران بار دیگر به بازار بازگشته‌اند. این اتفاق می‌تواند به رالی تا ناحیه مقاومتی ۶۵۹.۵ تا ۶۶۹.۳ دلار بینجامد.
شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده است و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده میانی است؛ این یعنی نمی‌توان گفت که کفه ترازو به‌سمت کدام گروه از معامله‌گران سنگینی می‌کند.
مقاومت‌ها: ۶۰۲.۴ – ۶۰۵.۲ – ۶۵۹.۵ – ۶۶۹.۳حمایت‌ها: ۵۸۵ – ۵۲۶ – ۴۸۴.۴ تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت سولانا قیمت سولانا روز یکشنبه از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۹۸ دلار احیا شد و به مقاومت سنگینی در خط روند نزولی رسید؛ این موضوع بیانگر آن است که فروشندگان همچنان در رالی‌ها ارزهای خود را می‌فروشند.
نمودار قیمت سولانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) نوسانات قیمت سولانا در روزهای اخیر باعث شکل‌گیری یک الگوی مثلث متقارن شده است که نشان می‌دهد بین عرضه و تقاضا توازن برقرار است. در صورت شکسته‌شدن خط مقاومت الگوی مثلث، می‌توان گفت که برتری خریداران در بازار بیشتر از فروشندگان است. این اتفاق می‌تواند باعث رسیدن سولانا به اوج تاریخی در ۲۵۹.۹ دلاری شود.
در سوی دیگر، اگر قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۲۲ دلار تثبیت شود، احتمال کاهش تا خط حمایت مثلث وجود خواهد داشت. در این صورت فروشندگان تلاش خواهند کرد تا این ارز دیجیتال را به زیر این حمایت برسانند تا دست بالاتر در بازار را داشته باشند. اگر این اتفاق بیفتد هدف احتمالی بعدی ۱۵۳ دلار خواهد بود.
مقاومت‌ها: ۲۵۹.۹حمایت‌ها: ۲۲۲ – ۱۵۳ همچنین بخوانید: اندازه پوزیشن در ترید؛ در هر معامله چقدر سرمایه وارد کنیم؟
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو قیمت کاردانو روز شنبه از ۱.۸۷ دلار جهش کرد ولی خریداران نتوانستند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۹۵ دلار برسانند. این موضوع بیانگر آن است که احساسات حاکم بر بازار همچنان منفی است و معامله‌گران در رالی‌ها به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، کاردانوهای خود را می‌فروشند.
نمودار قیمت کاردانو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) روز یکشنبه قیمت به زیر ۱.۸۷ دلار بازگشت. در حال حاضر فروشندگان سعی می‌کنند قیمت را به زیر ۱.۷ دلار برسانند. موفقیت آنها در انجام این کار می‌تواند فشار فروش را تقویت کند. بیشترشدن این فشار می‌تواند کاهش تا ۱.۵ دلار را تسریع کند.
در سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی احیا شود و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، هدف بعدی خط روند نزولی خواهد بود. بسته‌شدن قیمت کاردانو در بالای این خط روند را می‌توان نشانه‌ای از پایان بازه اصلاح در نظر گرفت.
مقاومت‌ها: ۱.۹۵ حمایت‌ها: ۱.۷ – ۱.۵ تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل قیمت ریپل روز جمعه از حمایت ۱ دلاری احیا شد. خریداران نتوانستند این احیا را تا ۱.۱ دلار حفظ کنند که نشان می‌دهد تقاضا در سطوح بالاتر کاهش پیدا می‌کند.
نمودار قیمت ریپل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۲ دلار و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی نشان می‌دهد که دست بالاتر از آن فروشندگان است. اگر قیمت به پایین ۱ دلار برسد، احتمال تشدید فشار نزولی و سقوط به ۰.۸۵ دلار بیشتر می‌شود.
در سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی احیا شود و به بالای میانگین‌های متحرک برسد، بیانگر آن است که خریداران به‌شکلی تهاجمی در حال دفاع از حمایت ۱ دلاری هستند. در این صورت می‌توان به آغاز روند صعودی به‌سمت ۱.۲۴ دلار امیدوار بود.
مقاومت‌ها: ۱.۲۴حمایت‌ها: ۱ – ۰.۸۵ تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات قیمت پولکادات روز شنبه از خط روند صعودی احیا شد ولی در حال حاضر شاهد مقاومت در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۲.۹۶ دلار هستیم. این موضوع بیانگر آن است که فروشندگان به‌دنبال تبدیل میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به یک مقاومت هستند.
نمودار قیمت پولکادات (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) میانگین‌های متحرک فاصله چندانی با تشکیل یک تقاطع نزولی ندارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده منفی است که نشان می‌دهد قدرت فروشندگان در بازار بیشتر است. اگر قیمت زیر خط روند صعودی بسته شود می‌توان گفت که ابتدا به ۳۲ و سپس به ۲۹ دلار کاهش خواهد یافت.
در سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی احیا شود و در بالای میانگین‌های متحرک بسته شود، بیانگر آن است که خریداران در کف اقدام به خرید می‌کنند. در این صورت ممکن است ناحیه مقاومتی در ۴۷.۸۳ تا ۴۹.۷۸ دلار شکسته شود و قیمت به بالای این محدوده برسد.
مقاومت‌ها: ۴۲.۹۶ – ۴۷.۸۳ – ۴۹.۷۸
حمایت‌ها: ۳۲ – ۲۹
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اولنچ سایه بلند کندل روز یکشنبه نشان می‌دهد که معامله‌گران در نزدیکی فیبوناچی ۲۰۰ درصدی در ۱۴۶.۱۸ اقدام به برداشت سودهای خود از بازار کرده‌اند. سطوح پایین‌تر باعث جذب خریداران شده است و آنها از دیروز به‌دنبال از سرگیری روند صعودی هستند.
نمودار قیمت اولنچ (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) خریداران می‌بایست قیمت اولنچ را در بالای ۱۴۷ دلار تثبیت کنند تا بتوان گفت که روند صعودی از سر گرفته شده است. در این صورت احتمال رالی به فیبوناچی ۲۶۱.۸ درصدی وجود دارد. این سطح فیبوناچی در ۱۷۵.۵۸ دلار است.
در عین حال که شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۰۰ دلار نشان می‌دهد خریداران قدرت بیشتری در بازار دارند، شاخص قدرت نسبی در محدوده ۸۱ است؛ این یعنی در کوتاه‌مدت احتمال اصلاح و کاهش قیمت وجود دارد.
اگر قیمت از ۱۴۷ دلار اصلاح شود، معامله‌گران کوتاه‌مدت ممکن است به‌دنبال خروج از بازار باشند. این اتفاق می‌تواند به سقوط تا ۱۲۳ دلار منجر شود. شکسته‌شدن این حمایت نشانه‌ای از اصلاح عمیق‌تر به ۱۱۰ دلار و پس از آن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود.
مقاومت‌ها: ۱۴۷ – ۱۷۵.۵۸حمایت‌ها: ۱۲۳ – ۱۱۰ تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین قیمت دوج کوین روز جمعه از حمایت ۰.۲۱ دلاری احیا شد. این احیا در ۰.۲۳ دلار متوقف شد. چنین رالی احیای ضعیفی نشان می‌دهد که خبری از تقاضا در سطوح پایین‌تر نیست.
نمودار قیمت دوج کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۲۴ دلار و قرارگیری شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی نشان می‌دهد که فروشندگان قدرت بیشتری در بازار دوج کوین دارند. اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۰.۲۱ دلار برسانند، احتمال کاهش بیشتر تا حمایت پراهمیت ۰.۱۹ دلار وجود دارد.
در سوی دیگر، اگر قیمت دوج کوین از سطح فعلی احیا شود، ممکن است خط روند نزولی جهش کند. در این صورت خریداران می‌بایست قیمت را در بالای این مقاومت تثبیت کنند تا بتوان گفت روند اصلاحی به پایان رسیده است.
مقاومت‌ها: ۰.۲۴حمایت‌ها: ۰.۲۱ – ۰.۱۹ تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو قیمت شیبا اینو روز شنبه از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۰۰۰۰۴۹ دلار سقوط کرد؛ این موضوع بیانگر آن است که احساسات حاکم بر بازار منفی شده است و حالا معامله‌گران در هر جهش به مقاومت‌ها، ارزهای خود را می‌فروشند.
نمودار قیمت شیبا اینو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیلک کنید) فروشندگان در حال حاضر سعی می‌کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۰۰۰۰۴۳ دلار و فیبوناچی ۷۸.۶ درصدی در ۰.۰۰۰۰۲۷ دلار برسانند. در صورت موفقیت آنها، ممکن است شاهد سقوط به ۰.۰۰۰۰۲۷ دلار باشیم؛ این یعنی اصلاحی ۱۰۰ درصدی از جهش قبلی.
میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی نزولی دارد و شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی است که نشان می‌دهد فروشندگان دست بالاتری در بازار دارند. در سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی احیا شود، خریداران تلاش خواهند کرد تا شیبا اینو را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. این اتفاق می‌تواند نشانه‌ای از خیز خریداران برای حرکت به‌سمت ۰.۰۰۰۰۵۷ دلار باشد.
مقاومت‌ها: ۰.۰۰۰۰۴۹ – ۰.۰۰۰۰۵۷حمایت‌ها: ۰.۰۰۰۰۴۳ – ۰.۰۰۰۰۲۷ The post تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ مقاومت سرنوشت‌ساز بیت کوین و ترس در بازار شیبا اینو appeared first on ارزدیجیتال.

برخی از تحلیل‌گران می‌گویند روند فعلی بازار بیت کوین شباهت زیادی به سال ۲۰۱۷ دارد و معتقدند که اگر قرار باشد تاریخ تکرار شود، باید منتظر رسیدن بیت کوین به اوج‌های قیمتی جدید بود. از طرفی دیگر، عده‌ای بر این باورند که اگر عرضه ۱۴۵,۰۰۰ بیت کوین از سوی صرافی ورشکسته مت گاکس (Mt. Gox) نهایی شود، ممکن است بازار با افزایش فشار فروش مواجه شده و سقوط عمیقی را تجربه کند.
به گزارش کوین تلگراف، این روزها سرمایه‌گذاران خونسرد بازار که درگیر نوسانات کوچک نمی‌شوند، به سایرین توصیه می‌کنند نفس عمیقی کشیده، یک قدم به عقب بیایند و چشم‌انداز صعودی بلندمدت بیت کوین را نظاره کنند. با این حال، سقوط امروز قیمت بیت کوین به زیر ۵۶,۰۰۰ دلار معامله‌گران را غافلگیر کرده است؛ غافلگیری‌ای که البته با کمی ترس همراه است.
داده‌های بازار نشان می‌دهد که پس از رسیدن قیمت به ۶۰,۰۰۰ دلار در آغاز هفته، بازار برای چند روز در اختیار فروشندگان بوده است که به سقوط مجدد قیمت به ۵۵,۶۰۰ دلار منجر شد.
نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ تتر) در ادامه قصد داریم نظر تحلیل‌گران را درباره نوسانات اخیر قیمت و حرکات احتمالی بیت کوین در روزهای آینده بررسی کنیم.
مراقب کندل ماهانه باشید! رکت کپیتال (Rekt Capital)، یکی از تحلیل‌گران شناخته شده بازار ارز دیجیتال، نگاهی دقیق‌تر به حرکات قیمتی بیت کوین در نمای ۱ ماهه بازار انداخته و با انتشار تصویر نمودار زیر نشان داده است که قیمت در آستانه بسته‌شدن در یک سطح حمایتی کلیدی ماهانه، در نزدیکی ۵۸,۷۲۸ دلار است.
نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ ماهه بازار بیت کوین/ دلار) به‌گفته رکت کپیتال، حرکات قیمتی بیت کوین تاکنون «امیدوارکننده» بوده و اکنون قیمت در آستانه «بازپس‌گیری این سطح حمایتی ماهانه» است. او با این حال هشدار داده است که با بسته‌شدن کندل ماه نوامبر (آبان)، همچنان این احتمال وجود دارد که قیمت در کوتاه‌مدت نوسان کند.
رکت کپیتال می‌گوید:
اما باید این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که قیمت بیت کوین می‌تواند در روزهای باقی‌مانده ماه نیز شاهد چنین نوساناتی باشد. این سطح بسته‌شدن کندل ماهانه است که اهمیت دارد.
عرضه ۱۴۵هزار بیت کوین از سوی صرافی ورشکسته مت گاکس دیوید لیفچیتز (David Lifchitz)، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت اکسپو آلفا (ExoAlpha)، برخلاف رکت کپیتال دلایل خود را برای عقب‌نشینی احتمالی قیمت بیت کوین ارائه کرده است. او به اعلامیه روز ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) وکیل صرافی ورشکسته مت گاکس اشاره کرده است که در آن گفته شده بود قرار است ۱۴۵,۰۰۰ بیت کوین بین سرمایه‌گذاران خردی که در جریان هک سال ۲۰۱۴ این صرافی دارایی خود را از دست داده بودند، تقسیم شود.
لیفچیتز تأکید کرده است بسیاری از این سرمایه‌گذاران خرد که قرار است در آینده‌ای نزدیک به ثروتی بادآورده برسند، بیت کوین‌هایی با ۱۰۰ برابر ارزش خرید اولیه خود دریافت می‌کنند؛ به همین خاطر «احتمالاً آنها را با هر قیمتی که بشود نقد خواهند کرد. بنابراین ممکن است زمانی که خبر نهایی‌شدن توزیع این واحدها منتشر می‌شود، ضربه سختی به بازار وارد شود».
همچنین بخوانید: بیت کوین‌های کاربران صرافی هک‌شده Mt. Gox پس از ۸ سال پس داده می‌شود؛ آیا باید منتظر سقوط بازار بود؟
با شرایط فعلی اما، لیفچیتز احساس می‌کند «فشار فروش در سطح حمایتی ۵۷,۰۰۰ تا ۵۸,۰۰۰ دلار به پایان رسیده و بازار به نظر آماده است تا بار دیگر به ۶۳,۰۰۰ دلار برسد و برای روزهای بعدی از این سطح عبور کند».
لیفچیتز می‌گوید با توجه به خطر افزایش فشار فروش در بازار پس از عرضه‌شدن بیت کوین‌های مت گاکس، رعایت‌کردن جانب احتیاط در جریان حرکات صعودی قیمت ضروری است.
لیفچیتز گفته است:
مت گاکس بازار را در شرایطی قرار داده که هر لحظه ممکن است اتفاق بدی رخ دهد و با وجود این تهدید تصور نمی‌کنم بیت کوین ماه آینده به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد. نهنگ‌ها دارایی خود را حفظ کرده‌اند، اما واحدهای جدید نمی‌خرند. تصور می‌کنم آنها به‌خوبی از ماجرای مت گاکس آگاه هستند و منتظر استفاده از سقوط احتمالی آینده مانده‌اند. زمانی که مانع مت گاکس را پشت سر بگذاریم، بیت کوین مسیر روشنی تا رسیدن به اوج‌های تاریخی جدید خواهد داشت؛ البته قانون‌گذاری‌های دیوانه‌واری هم وجود دارند که ممکن است این ضیافت را خراب کنند.
آیا اتفاقات ۲۰۱۷ تکرار می‌شود؟ تک دِو (TechDev)، یکی دیگر از تحلیل‌گران شناخته‌شده فعال در توییتر، تصویر زیر را در صفحه خود منتشر کرده و در آن حرکات قیمتی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ را با شرایط فعلی بازار مقایسه کرده است.
مقایسه حرکات قیمتی سال ۲۰۱۷ بیت کوین با شرایط فعلی بازار به‌گفته تک دِو، اصلاح اخیر قیمت تقریباً همان مسیر اواسط نوامبر (آبان) ۲۰۱۷ را دنبال می‌کند، با یک تفاوت کوچک که اکنون میانگین متحرک ساده (SMA) ۵۰ روزه شکسته شده است.
تک دِو گفته است:
شاید هنوز به کف [قیمت] نرسیده باشیم، اما به آن نزدیک هستیم. مشاهداتم نشان می‌دهد که به احتمال زیاد ۵ تا ۱۵ هفته آینده بازار برای بیت کوین و آلت کوین‌ها دوران بزرگی خواهد بود.
در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۲.۵۱ تریلیون دلار است و نرخ تسلط بیت کوین بر بازار ۴۱.۹ درصد ارزیابی شده است.
The post بررسی سناریو‌های صعودی و نزولی قیمت بیت کوین؛ آیا اتفاقات ۲۰۱۷ تکرار می‌شود؟ appeared first on ارزدیجیتال.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز گذشته جروم پاول (Jerome Powell) را مجدداً برای ۴ سال دیگر به‌عنوان رئیس بانک مرکزی آمریکا انتخاب کرد. پس از اعلام این خبر قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال تا حدودی کاهش یافت.
به گزارش کوین دسک، به‌دنبال تلاش ناموفق خریداران برای ادامه روند صعودی ابتدای هفته، روز گذشته قیمت بیت کوین بار دیگر به سطوح پایین‌تر سقوط کرد. در حال حاضر بیت کوین در محدوده ۵۶,۰۰۰ دلار معامله می‌شود و قیمت در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۷۰ درصد کاهش یافته است.
پس از آنکه جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، جروم پاول را مجدداً به‌عنوان رئیس بانک مرکزی آمریکا انتخاب کرد، قیمت‌ها در بازار بورس و ارز دیجیتال، در ساعات معاملاتی ابتدای روز کمی بالا رفت؛ اما در ادامه قیمت بیت کوین تاحدودی کاهش یافت و در پایین‌ترین سطح به ۵۵,۶۳۰ دلار رسید. پیش‌تر شایعاتی مطرح شده‌ بود مبنی بر اینکه بایدن قصد دارد لایل براینارد (Lael Brainard)، یکی دیگر از مقامات فدرال رزرو، را برای ۴ سال آینده جانشین پاول کند.
برخی از معامله‌گران اصلاح اخیر قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال را که پس از جهش صعودی ماه گذشته اتفاق افتاد، امری طبیعی می‌دانند.
سیمون پیترز (Simon Peters)، تحلیل‌گر کارگزاری ای‌تورو (eToro)، گفته است:
با توجه به اینکه بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به اوج‌های تاریخی جدیدی رسیده بودند، همواره احتمال ذخیره سود از سوی سرمایه‌گذاران وجود داشت؛ اتفاقی که در ادامه باعث تضعیف قیمت می‌شود.
با ذخیره سود دسته‌جمعی برخی از خریداران بیت کوین، به نظر می‌رسد که قیمت‌ها در بازار سهام موقعیت خود را حفظ کرده‌اند. شاخص «S&P500» در طول یک ماه گذشته ۴ درصد رشد داشته و این در حالی است که قیمت بیت کوین در دوره زمانی مشابه ۷ درصد کاهش یافته است.
نمودار زیر نشان می‌دهد که نرخ همبستگی ۶۰ روزه بین قیمت بیت کوین و شاخص S&P500 اخیراً کاهش یافته است. از بین رفتن همبستگی بین قیمت بیت کوین و این شاخص بازار سهام در کوتاه‌مدت، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان به پذیرش ریسک معاملات تمایل دارند و این در حالی است که برخی از آنها ارتباط خود را با بازار ارز دیجیتال کمتر کرده‌اند.
نمودار همبستگی ۶۰ روزه بین قیمت بیت کوین و شاخص S&P500 وضعیت بازار آلت کوین‌ها کاهش حجم معاملات شیبا اینو در کوین بیس: در حال حاضر ۶.۷۲ درصد از حجم کل معاملات کوین بیس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا، مربوط به شیبا اینو است. این میم کوین که چندی پیش صدر جدول رده‌بندی حجم معاملات کوین بیس را به خود اختصاص داده بود، اکنون به رده سوم این فهرست سقوط کرده است.
بازی‌های متاورسی و توکن‌های غیرمثلی تا سال ۲۰۳۰ سهمی ۱۰ درصدی از بازار محصولات لوکس خواهند داشت: بانک مورگان استنلی (Morgan Stanley) گفته است برندهای فعال در حوزه تولید کالاهای لوکس به‌دنبال همکاری با پلتفرم‌های مربوط به بازی‌ها و متاورس هستند. به‌گفته این بانک تعداد قراردادهای خرید سهام این پلتفرم‌ها در حال افزایش است و این اتفاق می‌تواند بین ۱۰ تا ۲۰ میلیارد دلار به فرصت‌های درآمدی موجود در بازار تولیدکنندگان کالاهای لوکس اضافه کند.
سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیون دلاری در یکی از پروژه‌های فعال در الگورند: «C3 Protocol»، پلتفرم معاملات ارز دیجیتال که قرار است در شبکه الگورند فعالیت کند، در دوره تأمین سرمایه اولیه خود ۳.۶ میلیون دلار جمع‌آوری کرد. شرکت‌های آرینگتون کپیتال (Arrington Capital) و جامپ کپیتال (Jump Capital) از سرمایه‌گذاران این پروژه هستند. قیمت الگورند در یک ماه گذشته ۶ درصد کاهش یافته است. قیمت بیت کوین در دوره زمانی مشابه ۷ درصد کاهش یافته و اتریوم هم ۱ درصد رشد داشته است.
The post وضعیت بازار: کاهش جزئی قیمت‌ها پس از انتخاب مجدد جروم پاول به‌عنوان رئیس فدرال رزرو appeared first on ارزدیجیتال.

کاردانو به‌عنوان یکی از کوین‌های پرطرفدار، از بیستم شهریور امسال به بازار صرافی رمزارز نوبیتکس اضافه شد. آدا کاردانو (cardano) در نوبیتکس هم مثل بازار جهانی این کوین، با استقبال خوبی همراه بود و حالا شاید جالب باشد نکاتی درباره این کوین بدانید؛ کوینی که رقیب اتریوم است و برخی البته با اغراق، به آن «قاتل اتریوم» لقب داده‌اند. دلیل آن‌هم این است که کاردانو یکی از رقبای اصلی شبکه اتریوم به‌ حساب می‌آید.
به گزارش روابط عمومی نوبیتکس، اتریوم، شبکه‌ای که به نسل دوم بلاکچین مشهور است، با اضافه‌کردن ویژگی‌های متفاوتی نسبت به بیت‌کوین، از جمله قرارداد هوشمند و برنامه غیرمتمرکز، امکانی را برای برنامه‌نویسان فراهم کرده که پروژه‌های خود را به‌صورت مستقیم بر بستر بلاکچین به اجرا درآورند.
اما کاردانو سعی کرده یک گام بلندتر در این زمینه بردارد. کاردانو در سپتامبر ۲۰۲۱ یعنی کمتر از یک ماه پیش، بخشی از پروژه هاردفورک خود به نام آلونزو «Alonzo» را به اجرا درآورد. فورک آلونزو امکان اضافه‌کردن قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز Dapps در بلاکچین کاردانو را ایجاد می‌کند. این اتفاق خود باعث افزایش قیمت کاردانو در بازارهای جهانی شد.
شروع این پروژه با موفقیت اتفاق افتاد، اما در واقعیت ساخت قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر‌متمرکز در این شبکه چهارساله، هنوز ممکن نیست و به زمان بیشتری نیاز دارد. در همین راستا شرکت IOHK پیش‌ از این اعلام کرده بود که در حال‌ توسعه یک راهکار لایه ۲ به نام هایدرا (Hydra) برای بلاکچین کاردانو است. حالا کاردانو که نسل سوم بلاکچین نام‌گرفته، با اجرایی‌کردن هاردفورک آلونزو روی شبکه کاردانو، رقابت سخت‌تری را با اتریوم رقم‌ زده است.
اما از زمان فهرست‌شدن آداکاردانو در نوبیتکس، خبرهای جدید دیگری هم برای این کوین منتشر شده است. سوم مهر امسال تیم کاردانو همکاری خود با چین‌لینک را اعلام کرد؛ همکاری‌ای که به توسعه قراردادهای هوشمند کاردانو کمک می‌کند. این همکاری به استفاده از اوراکل‌های چین‌لینک توسط کاردانو منجر خواهد شد و به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا قراردادهای هوشمند را برای برنامه‌های دیفای کاردانو ایجاد کنند.
در همایش کاردانو خبر دیگری نیز اعلام شد. کاردانو خبر همکاری خود با ارائه‌دهنده سرویس‌های وایرلس تلویزیونی دیش نتورک (Dish Network) را اعلام کرد. طی این همکاری، دیش نتورک از بلاکچین کاردانو در کسب‌وکارهای مخابراتی خود استفاده می‌کند و سرویس‌های هویت دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.
اما در رابطه با رقابت کاردانو با اتریوم، گرچه شباهت‌های بنیادینی بین این دو شبکه وجود دارد، اما تفاوت‌های بنیادینی نیز آنها را متمایز کرده؛ یکی از تفاوت‌های بارز، نحوه اجماع در این دو شبکه است. پروتکل اجماع اتریوم، اثبات کار (POW) است که درست مانند اجماع بیت‌کوین عمل می‌کند و معایبی چون مصرف انرژی بالا و مقیاس‌پذیری پایین دارد. گرچه اتریوم با فورک اتریوم ۲ سعی در تغییر این مسیر و حرکت به سمت پروتکل اثبات سهام دارد، اما این تغییر هنوز به حالت اجرا درنیامده و مشکلات شبکه اتریوم همچنان باقی است.
این در حالی است که شبکه کاردانو از پروتکل اثبات سهام (POS) برای تأیید تراکنش‌هایش استفاده می‌کند که به‌مراتب روشی کم‌هزینه‌تر و کارآمدتر نسبت به اثبات کار است. تفاوت فاندامنتالی مهم دیگر بین این دو شبکه، تعداد کوین‌های آنهاست. در حوزه ارز دیجیتال هرچه کوین یا توکنی تعداد عرضه محدودتری داشته باشد، پتانسیل آینده آن در رشد قیمت وضعیت بهتری خواهد داشت؛ چراکه با توجه به نسبت عرضه و تقاضا، هرچه عرضه محدودتر باشد، تقاضا برای آن بالاتر خواهد رفت که در نهایت به رشد ارزشی و قیمت ارز کمک می‌کند.
تعداد اتریوم‌هایی که قرار است در شبکه اتریوم تولید شود، محدودیتی ندارد و این موضوع یکی از ویژگی‌های منفی این پروژه است. از سوی دیگر، شبکه کاردانو تعداد عرضه محدود ۴۵ میلیاردی برای آدا قرار داده که در تاریخ نگارش این مطلب، حدود ۳۳ میلیارد آن استخراج‌ شده است. همچنین قرار است استیبل‌کوین Djed روی شبکه کاردانو صادر شود که به رشد این شبکه نوظهور کمک خواهد کرد.
به‌طور کلی کاردانو یکی از فعال‌ترین پروژه‌های حوزه کریپتوکارنسی به‌ حساب می‌آید؛ پروژه متن‌بازی که طی این چهار سال تغییرات و بهبودهای بسیاری را ایجاد کرده است. فعال‌بودن و تعداد تغییرات بالای ماهانه روی این شبکه، پتانسیل‌های رشد این پروژه را افزایش می‌دهد.
راه پرداخت – رسانه فناوری‌های مالی ایران

یک برنامه‌نویس استرالیایی پلتفرمی را طراحی کرده و بسیاری از توکن‌های غیرمثلی (NFT) مشهور و گران‌قیمت بازار را در آن به‌طور رایگان برای دانلود قرار داده است. این حرکت کنایه‌ای به شیوه خریدو‌فروش و ماهیت توکن‌های غیرمثلی است.
به گزارش سیلیکون آنجل، جفری هانتلی (Geoffrey Huntley)، برنامه‌نویس استرالیایی، وب‌سایتی را به نام «The NFT Bay» راه‌اندازی کرده است که در آن ۱۹.۵ ترابایت فایل مربوط به توکن‌های غیرمثلی، برای دانلود قرار داده شده است. ایده این برنامه‌نویس استرالیایی حاوی پندهایی درباره فناوری بلاک چین است.
نام‌گذاری این پلتفرم و شیوه طراحی وب‌سایت هر دو با تقلید از پایرت بی (The Pirate Bay)، وب‌سایت جستجوی فایل‌های تورنت (Torrent)، انجام شده است. پایرت بی پلتفرمی است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند نرم‌افزارها، فایل‌های موسیقی و فیلم‌های سینمایی را رایگان دانلود کنند. هانتلی گفته این وب‌سایت «یک پروژه هنری آموزشی» است و به این خاطر طراحی شده است تا به مردم نشان دهد وقتی یک NFT می‌خرند، در اصل صاحب چه چیزی شده‌اند.
توکن‌های غیرمثلی گونه‌ای از دارایی‌های دیجیتال هستند که با استفاده از فناوری بلاک چین برای اقلام دیجیتالی مانند آثار هنری، ویدئو و آیتم‌های درون‌برنامه‌ای بازی‌ها، سند مالکیت دیجیتال ارائه می‌کنند. دارندگان NFTها می‌توان می‌توانند ادعا کنند که مالک یک دارایی دیجیتال هستند، چراکه توکن رمزنگاری‌شده مرتبط با آن اثر هنری دیجیتال را در اختیار دارند و کلید‌های لازم برای مبادله آن توکن هم در یک کیف پول ذخیره کرده‌اند.
با این حال هانتلی معتقد است که NFTها در اغلب مواقع هیچ محتوای رسانه‌ای در بلاک چین ذخیره نکرده‌اند و تنها مبدأ مالکیت یک محتوای دیجیتال هستند.
بنیان‌گذار وب‌سایت The NFT Bay گفته است:
از نظر بنیادی، امیدوارم مردم به این موضوع پی ببرند که برای چه چیزی پول می‌پردازند، در حالی که اکنون خرید NFT یک اثر هنری چیزی جز راهنمای نحوه دانلود یا دسترسی به یک فایل تصویری نیست. این تصویر در بلاک چین ذخیره نشده است و بیشتر تصاویری که دیده‌ام در یک حافظه نسل دوم وب قرار گرفته‌اند که به یک صفحه [ارور] «۴۰۴» ختم می‌شود و این یعنی NFT [از یک فایل معمولی تحت وب] هم ارزش کمتری دارد.
همچنین بخوانید: آموزش ساخت NFT؛ چگونه توکن غیرمثلی خود را بفروشیم؟
نظر هانتلی به این معنی نیست که هیچ راه ذخیره‌سازی توزیع‌شده‌ای برای محتوای مربوط به NFTها وجود ندارد. برای مثال، پلتفرم‌های «IPFS»، فایل کوین (Filecoin) و آرویو (Arweave) همه از ذخیره‌سازی غیرمتمرکز فایل‌های تصویری پشتیبانی می‌کنند. ضمن اینکه ممکن است برخی از این NFTها به‌دلایل مختلف مفقود شوند و در چنین شرایطی این پلتفرم‌ها در مقایسه با نمونه‌های متمرکز، برگشت‌پذیرتر هستند.
استیو میتوب (Steve Mitobe)، بنیان‌گذار وست کاست ان‌اف‌تی (WestCoastNFT) که یک پلتفرم توسعه NFT ویژه هنرمندان است، به همین دلیل با نظر هانتلی مخالف است. او می‌گوید استاندارد فعلی NFTها استفاده از فضاهای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است؛ بخشی از نسل سوم وب که با وب توزیع‌شده در ارتباط است.
میتوب می‌گوید:
به عقیده من آقای هانتلی درباره اینکه نسل سوم وب کاملاً از بلاک چین تشکیل شده است، اشتباه می‌کند. زیرساخت نسل سوم وب از بخش‌های مختلفی شامل سیستم‌های ذخیره‌سازی همتا‌به‌همتایی مانند آرویو و IPFS تشکیل شده است. بلاک چین تنها بخشی از این [سیستم] است.
با وجود تمام این نگرانی‌ها، بازار توکن‌های غیرمثلی در سالی که گذشت رشد خیره‌کننده‌ای داشته که عمدتاً تحت‌تأثیر محبوبیت مجموعه‌های کلکسیونی، آثار هنری دیجیتال و آیتم‌های درون‌برنامه‌ای بازی‌ها ویدئویی بوده است. تنها در طول سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۱، حجم آثار فروخته شده در بازار NFTها به ۱۰.۷ میلیارد دلار رسید.
مجموعه کریپتو پانکس (CryptoPunks)، بورد ایپس یاچ کلاب (Bored Apes Yacht Club) و آیتم‌های بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) برخی از شناخته‌شده‌ترین NFTهای موجود در The NFT Bay هستند.
برای اینکه تصوری از قیمت توکن‌های غیرمثلی کلکسیونی داشته باشید، شاید بد نباشد بدانید که توکن شماره ۷۵۲۳ مجموعه کریپتو پانکس در ماه ژوئن (خرداد) با قیمت ۱۱.۸ میلیون دلار به فروش رسید و توکن ۸۸۱۷ بورد ایپ یاچ کلاب هم در اکتبر (مهر) به قیمت ۳.۴ میلیون دلار فروخته شد. این قیمت‌ها برای گونه‌های کمیاب این مجموعه‌ها پرداخت شده و نشان‌دهنده قیمت حدودی تمامی توکن‌های موجود در این مجموعه‌ها نیست. با این حال زمانی که مانند سایر جریان‌های رایج، اخبار چنین فروش‌های بزرگی منتشر می‌شود، توجه به بازار NFTها افزایش می‌یابد.
مشکل دیگر این است که هرکسی می‌تواند یک NFT بسازد و آن را بدون داشتن هیچ محتوای هنری زیربنایی‌ای به فروش برساند. برای مثال، چندی پیش یک هکر توانسته بود یک تصویر جعلی را به‌عنوان اثر هنری بنکسی (Banksy)، نقاش و هنرمند مشهور بریتانیایی، جا بزند و آن را در وب‌سایت رسمی بنکسی و در قالب یک NFT بفروشد. البته این هکر در ادامه پول پرداخت‌شده از سوی خریدار این اثر را به او بازگرداند.
بحث و جدل درباره NFTها و مشکلات موجود در این بازار همچنان بیشتر می‌شود. جیسون سیترون (Jason Citron)، بنیان‌گذار شبکه اجتماعی دیسکورد (Discord)، چندی پیش توییتی را درباره اضافه کردن NFTها و کیف پول‌های ارز دیجیتال به دیسکورد منتشر کرده بود که با واکنش تند جامعه کاربران این شبکه اجتماعی مواجه شد.
شرکت ولو کورپ (Valve Corp) هم که در زمینه تولید و توزیع بازی‌های رایانه‌ای فعالیت می‌کند، در ماه اکتبر (مهر) بازی‌های مبتنی بر بلاک چین را از پلتفرم بازی‌های دیجیتال خود، یعنی استیم (Steam)، حذف کرد. با این حال کمپانی اپیک گیمز (Epic Games) در واکنش به این اتفاق اعلام کرد که بازی‌های بلاک چینی می‌توانند بدون هیچ مشکلی در بازار اپیک گیمز فعالیت کنند.
در هفته‌های اخیر دیگر غول‌های صنعت بازی‌سازی هم به نوعی علاقه خود را به NFTها، فناوری بلاک چین و مدل کسب درآمد از بازی‌ها نشان داده‌اند. در چنین فضایی بازیکنان می‌توانند با انجام بازی‌های مختلف توکن غیرمثلی دریافت کرده و آن را در ازای ارزهای دیجیتال و یا پول نقد مبادله کنند. شرکت‌هایی بزرگی از جمله الکترونیک آرتز (Electronic Arts)، یوبی سافت (Ubisoft)، ان‌سی سافت (NCSoft) و زینگا (Zynga) هم تا کنون علاقه خود را نسبت به این حوزه ابراز کرده‌اند.
The post کنایه به ماهیت توکن‌های غیرمثلی؛ پلتفرمی که می‌توان با آن NFTهای گران‌قیمت را رایگان دانلود کرد! appeared first on ارزدیجیتال.

مرکز فناوری اطلاعات کشور به‌تازگی پیش‌نویس لایحه‌ای را برای مبارزه با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. بر اساس این پیش‌نویس، برق مراکز استخراج در دوره‌های اوج مصرف قطع می‌شود و جریمه‌هایی هم برای فعالیت‌های غیرقانونی در نظر گرفته شده است.
به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از پیوست، معاونت اجرایی و سرپرست نهاد مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت پیش‌نویس لایحه مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی استخراج‌کنندگان رمزارزها و پیش‌نویس تصویب‌نامه ساماندهی اقدامات فعالان مرتبط با رمزارزها را برای هیئت‌مدیره سندیکای شرکت‌های تولید‌کننده برق، نظام صنفی رایانه‌ای و انجمن بلاک‌ چین ارسال کرده و از آنها خواستار اعلام نظر در خصوص پیش‌نویس ارسالی شده است.
در پیش نویس لایحه هیئت‌وزیران در خصوص استخراج رمزارزها با ممنوع‌خواندن هرگونه فعالیت مرتبط با رمزارز اعم از واردات، فروش، نصب تجهیزات و… تأکید شده است:
استخراج رمزارز هم جزو فعالیت‌های ممنوع بوده مگر با اخذ مجوز از وزار صمت و تأیید صدور این مجوز توسط وزارت صمت هم منوط به تأیید وزارت نیرو خواهد بود.
اولین بار دولت در مرداد ۹۸ استخراج رمزارز را قانونی اعلام و سعی کرد در مصوبه‌اش چهارچوب کلی آن را مشخص کند اما آن مصوبه به تنهایی نتوانست تکلیف استخراج رمزارزها را مشخص کند و دولت بار دیگر درست یک‌ سال پس از آن با تدوین مصوبه‌ای سعی کرد تا تکلیف تجهیزات وارد شده برای استخراج رمزارزها را مشخص کند. طبق آن مصوبه اگر دارندگان دستگاه‌های ماینر، دستگاه‌های خود را در سامانه «بهین‌یاب» ثبت می‌کردند و حقوق و عوارض گمرکی آن را می‌پرداختند، دیگر کالای قاچاق به شمار نمی‌آمد.
حالا پیش‌نویس لایحه هیئت وزیران در این رابطه واردات، تولید و خریدوفروش تجهیزات استخراج رمزارز را توسط دارندگان مجوز قانونی و صرفاً از طریق سامانه جامع تجارت مجاز دانسته و اعلام کرده است وزارت صمت در صورت تخلف قادر به ابطال مجوز مربوطه خواهد بود.
از سوی دیگر بر اساس همین پیش‌نویس، واردات، تولید، فروش و نصب تجهیزات رمزارزی بدون مجوز قانونی و استفاده از دستگاه‌های غیراستاندارد استخراج با تشخیص سازمان ملی استاندارد ممنوع اعلام شده است و منجر به ضبط تجهیزات، مرتکب و مشمول مجازات مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهد شد.
در پیش‌نویس لایحه قانونی استخراج رمزارزها نیز با تأکید بر اینکه کلیه تجهیزات اصلی و جانبی استخراج مجاز رمزارز و دستگاه‌های غیراستاندارد استخراج با تشخیص سازمان ملی استاندارد، اعم از وارداتی، تولید‌شده و همچنین مورداستفاده که در سامانه جامع تجارت صمت ثبت و ردیابی نشده باشند، به‌عنوان آلات جرم محسوب شده و ضبط و معدوم خواهند شد.
قطع برق ماینرها در دوره‌های اوج مصرف یکی از موضوعاتی که در حوزه رمزارز در تابستان گذشته ماجراساز شد، ماجرای قطعی و کمبود برق و دستور حسن‌ روحانی، رئیس‌جمهور وقت، برای خاموش‌کردن تمام دستگاه‌های استخراج بود. استخراج‌کنندگان قانونی رمزارز با انتقاد از این دستور بر این باور بودند که عدد اعلام شده توسط وزارت نیرو مبنای درستی ندارد و از سوی دیگر در حالی‌ که این استخراج‌کنندگان برای فعالیت خود مجوز دریافت کرده‌اند و تعرفه متوسط صادراتی برای برق و گاز می‌پردازند، اعلام کردند که تصمیمات یک شبه منجر به بی‌انگیزگی و ناامیدی برای ادامه فعالیت به صورت قانونی است و منجر به خسارت دیدن این کسب‌وکارها می‌شود.
حالا پیش‌نویس لایحه هیئت‌وزیران در خصوص استخراج رمزارز با ممنوع‌کردن استفاده از انشعاب برقی که برای مصارف دیگر برقرار شده، وزارت نیرو را مجاز دانسته است که در صورت وجود امکانات و ظرفیت لازم نسبت به واگذاری انشعاب برق به متقاضیان دارای مجوزِ معتبر با نصب لوازم اندازه‌‌گیری هوشمند، اقدام کرده و نسبت به بازبینی شیوه‌های جاری پرداخت یارانه برق و ارائه پیشنهاد لازم به هیئت‌وزیران جهت تصویب عمل کند.
در ادامه این پیش‌نویس اشاره شده که وزارت نیرو زمان‌های محدودیت برق را در هر سال تعیین و ابلاغ می‌کند و شرکت‌های برق موظفند که مصرف برق مراکز استخراج را در این اوقات اندازه‌گیری و دسترسی آنها را قطع کنند.
علاوه‌بر این کشف، شناسایی واردات، تولید، فروش، نصب تجهیزات و مراکز استخراج رمزارز به صورت غیرمجاز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول دریافت پاداش مطابق دستورالعمل ابلاغی توسط دستگاه اجرایی ذی‌ربط خواهد بود.
بر این اساس مراکز استخراج رمزارز مکلف‌ شده‌اند برق موردنیاز خود را بر اساس مقررات وزارت نیرو از طریق احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر یا خرید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر تازه‌تأسیس با پرداخت هزینه جابه‌جایی انرژی برق، سرمایه‌گذاری در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف برق یا استفاده از انرژی صرفه‌جویی‌شده، خرید برق از بورس انرژی به صورت مستقیم یا از طریق خرده‌فروشی به‌جز در زمان محدودیت برق تأمین کنند.
جریمه متخلفان پرداخت سه تا پنج برابر تعرفه است این پیش‌نویس در ادامه مجازات‌هایی را برای فالیت‌های غیرقانونی در نظر گرفته است و بر این اساس وزارت نیرو و نفت موظف شده‌اند که از طریق شرکت‌های تابعه و وابسته جریان انشعاب برق و یا گاز محل وقوع تخلف را حداقل به مدت سه ماه به صورت موقت قطع کند و علاوه بر این، هزینه خدمات مصرفی مبلغی معادل سه برابر قیمت متوسط ریالی برق و گاز صادراتی برای دارندگان انشعابی که به صورت غیرقانونی استخراج کرده‌اند و پنج برابر قیمت برای شخصی که بدون دریافت انشعاب اقدام کرده است، در نظر گرفته می‌شود که این مبلغ بر اساس اعلام وزارت نیرو یا نفت و مطابق با نرخ تسعیر سامانه نیما محاسبه خواهد شد.
در صورت تکرار تخلف‌های این‌چنینی، وزارت‌خانه‌های نفت و نیرو موظف خواهند بود که از طریق شرکت‌های تابعه و وابسته، علاوه بر دریافت هزینه خدمات مصرفی و مبالغ ذکر شده، انشعابات بدون مجوز را قطع و جمع‌آوری کرده و با متخلف مطابق قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب و برق برخورد کنند.
پیش‌نویس هیئت‌وزیران در این خصوص، شورای امنیت کشور، شوراهای تأمین استان و شهرستان، نیروی انتظامی و کلیه دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صمت، اطلاعات، گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به همکاری با وزارت نیرو موظف دانسته است.
وزارت ارتباطات نیز مکلف شده است که از طریق سامانه و به صورت برخط هویت مشترکین اینترنتی که اقدام به استخراج رمزارز می‌کنند و آدرس جغرافیایی محل استخراج را به وزارت نفت و نیرو ارسال کند.
تاکنون دولت سعی کرده است فضای استخراج رمزارز را قانونمند کند اما هیچ اقدامی برای قانونمندکردن فضای خرید و فروش رمزارز انجام نداده است.
در این پیش نویس به فعالان این حوزه مهلت داده شده است تا اول آذر ماه نظرات خود را در خصوص این مصوبه برای ریاست‌جمهوری ارسال کنند.
The post پیش‌نویس لایحه مبارزه با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال منتشر شد؛ برق مراکز استخراج در دوران اوج مصرف قطع می‌شود appeared first on ارزدیجیتال.

روز گذشته قیمت بیت کوین در نزدیکی ۵۸,۰۰۰ دلار شاهد یک کشمکش سخت میان خریداران و فروشندگان بود، اما این اتفاق باعث نشد تا آلت کوین‌های منتخب بازار از ثبت اوج‌های تاریخی جدید باز بمانند. این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گران عوامل فاندامنتال مرتبط با برخی از آلت کوین‌های خاص بازار را زیر نظر دارند.
یکی از ارزهایی که در چند روز اخیر بهترین عملکرد را در بازار داشته، اولنچ است. قیمت اولنچ از ابتدای نوامبر (آبان) ۱۲۰ درصد رشد کرده و انتشار خبر همکاری دلوئیت (Deloitte)، بزرگترین شرکت حسابرسی آمریکا، با شبکه اولنچ هم باعث شده است تا سرمایه‌گذاران توجه ویژه‌ای به این ارز دیجیتال داشته باشند.
نجیب بوکیله (Nayib Bukele)، رئیس‌جمهور السالوادور، هم روز گذشته اعلام کرد که قصد دارد شهر جدیدی با پشتوانه بیت کوین بسازد؛ اتفاقی که نشان‌دهنده افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در سراسر جهان است. این شهر از انرژی زمین‌گرمایی استفاده خواهد کرد و قرار است منابع مالی مورد نیاز برای توسعه آن از طریق اوراق قرضه مبتنی بر بیت کوین تأمین شود.
با توجه به اینکه قیمت از اوج تاریخی فاصله گرفته است، آیا افزایش فشار خرید در سطوح پایین‌تر می‌تواند بیت کوین را به بالای ۶۰,۰۰۰ دلار برساند و باعث رشد قیمت آلت کوین‌ها شود؟ در ادامه قصد داریم نمودار پنج ارزی را بررسی کنیم که می‌توانند در کوتاه‌مدت با استقبال معامله‌گران مواجه شوند.
بیت کوین (BTC) روند قیمت بیت کوین پس از برخورد با حمایت ۵۵,۶۰۰ دلاری در ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) معکوس شد، اما در ادامه قیمت با مقاومت میانگین متحرک ساده (SMA) ۵۰ روزه در ۶۰,۱۸۷ دلار مواجه شد. میانگین‌های متحرک در آستانه تشکیل یک تقاطع نزولی قرار دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در ناحیه منفی قرار گرفته است که نشان می‌دهد فروشندگان خود را برای بازگشتی قدرتمند آماده می‌کنند.
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) اگر قیمت بیت کوین از سطوح فعلی پایین‌تر برود، فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۵۵,۶۰۰ دلار برسانند. در صورت شکسته‌شدن این سطح، خریداران قیمت را در محدوده بین ۵۲,۵۰۰ و ۵۰,۰۰۰ دلار با قدرت حمایت خواهند کرد.
اگر قیمت بیت کوین در این ناحیه بازیابی شود، خریداران سعی می‌کنند آن را به بالای میانگین‌های متحرک و خط روند نزولی درون نمودار ببرند. چنین حرکتی می‌تواند به‌معنای پایان روند اصلاح قیمت باشد. پس از آن هم در صورت ادامه روند صعودی، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای اوج تاریخی ۶۹,۰۰۰ دلاری برسانند.
از طرفی دیگر، شکسته‌شدن حمایت روانی ۵۰,۰۰۰ دلاری می‌تواند فشار فروش را در بازار تشدید کند. در این صورت سقوط قیمت به ۴۵,۰۰۰ و پس از آن ۴۰,۰۰۰ دلار محتمل خواهد بود.
همچنین بخوانید: چگونه از میانگین متحرک‌ ساده و نمایی برای ترید استفاده کنیم؟
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) آن‌طور که از نمای ۴ ساعته بازار پیداست، فروشندگان قیمت را به زیر حمایت کلیدی ۵۸,۰۰۰ دلاری رسانده‌اند، اما تاکنون موفق به استفاده از موقعیت خود نشده‌اند. خریداران در کف‌های قیمتی فعال بوده‌اند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰ کندلی رسانده‌اند.
اگر قیمت بتواند موقعیت خود را بالای ۵۸,۰۰۰ دلار حفظ کند، جهش تا مقاومت خط روند نزولی درون نمودار محتمل خواهد بود. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای این خط روند نزولی ممکن است به معنی برتری خریداران باشد. در این صورت جهش قیمت تا ۶۲,۰۰۰ و پس از آن ۶۷,۰۰۰ دلار هم محتمل خواهد بود.
از طرفی دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند و به زیر حمایت ۵۵,۶۰۰ دلاری برسد، احتمال اصلاح عمیق‌تر قیمت در ادامه افزایش پیدا خواهد کرد.
اولنچ (AVAX) اولنچ در یک روند صعودی قدرتمند قرار گرفته است و هر روز رکورد قیمتی خود را افزایش می‌دهد. خریداران روز گذشته قیمت را به بالای سطح ۲۰۰ درصد فیبوناچی در ۱۴۶.۱۸ دلار رساندند، اما سایه بلند کندل روزانه نشان می‌دهد عده‌ای از معامله‌گران در این سطح از بازار خارج شده‌اند.
نمودار قیمت اولنچ (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) صعودی‌شدن شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و رسیدن به سطح ۹۶ دلار، نشان می‌دهد که خریداران کنترل بازار را در دست دارند، اما شاخص قدرت نسبی در نزدیکی سطح ۸۰ قرار گرفته است و این یعنی احتمالاً بازار در کوتاه‌مدت از خرید اشباع شده است. این وضعیت می‌تواند به اصلاح جزئی یا تثبیت قیمت در روزهای آینده منجر شود.
اگر قیمت از سطوح فعلی پایین‌تر برود، ۱۱۰ دلار و پس از آن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌عنوان حمایت‌های قدرتمند پیش روی قیمت عمل خواهند کرد. بازگشت قیمت از این سطوح می‌تواند به معنی فعالیت خریداران در کف‌های قیمتی باشد و پس از آن هم اولنچ می‌تواند تا سطح ۲۶۱.۸ درصد فیبوناچی در ۱۷۵.۵۸ دلار رشد کند.
از سوی دیگر، سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، می‌تواند نشانه خروج معامله‌گران از بازار باشد. در این صورت ممکن است قیمت تا ۸۱ دلار هم پایین بیاید.
همچنین بخوانید: آشنایی با ۱۰ الگوی نموداری تحلیل تکنیکال که هر معامله‌گری باید بداند
نمودار قیمت اولنچ (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) در نمای ۴ ساعته بازار قیمت از سطح ۱۴۷ دلار سقوط کرده است که نشان‌دهنده خروج معامله‌گران از موقعیت‌های خرید، در سطوح بالاتر است. فروشندگان اکنون تلاش خواهند کرد قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی برسانند؛ سطحی که می‌تواند به‌عنوان حمایت قدرتمند قیمت عمل کند.
بازگشت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی، نشان‌دهنده فعالیت خریداران در کف‌های قیمتی است. پس از آن خریداران تلاش خواهند کرد روند صعودی را تا رساندن قیمت به بالای ۱۴۷ دلار دنبال کنند.
از طرفی دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی سقوط کند، فشار فروش تشدید می‌شود و ممکن است قیمت تا ۱۱۰ دلار پایین بیاید. چنین حرکتی می‌تواند به معنی پایان برتری خریداران باشد. پس از آن هم سقوط به سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ کندلی محتمل خواهد بود.
پالیگان (MATIC) قیمت پالیگان از چند روز قبل در یک کانال صعودی در حال نوسان است. خریداران پیش‌تر در ۲۸ و ۲۹ اکتبر (۷ و ۸ آبان) کندل قیمت را به بالای مقاومت سقف کانال رسانده بودند اما موفق نشدند موقعیت خود را در این سطح حفظ کنند. این اتفاق ممکن است در کوتاه‌مدت باعث افزایش فشار فروش در بازار شده باشد.
نمودار قیمت پالیگان (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) فروشندگان بار دیگر و در ۳ نوامبر (۱۲ آبان) از مقاومت سقف کانال دفاع کردند و این اتفاق باعث شد قیمت در ادامه تا نزدیکی حمایت کف کانال سقوط کند. نزولی‌شدن شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی زیر محور میانی، نشان‌دهنده برتری نسبی فروشندگان است.
اگر در ادامه پالیگان از سطوح فعلی سقوط کند، ممکن است قیمت تا حمایت کف کانال پایین بیاید. بازیابی قیمت پس از برخورد با کف کانال و رسیدن به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، می‌تواند به معنی کاهش فشار فروش در بازار باشد. این اتفاق احتمالاً نشانه‌ای برای آغاز یک روند صعودی جدید تا رسیدن به مقاومت سقف کانال خواهد بود.
از طرفی دیگر، اگر فروشندگان قیمت را به زیر خط روند پایینی کانال برسانند، ممکن است قیمت تا حمایت روانی ۱ دلاری سقوط کند.
نمودار قیمت پالیگان (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) آن‌طور که از نمای ۴ ساعته بازار پیداست، خریداران به‌دنبال آغاز یک حرکت صعودی جدید از محدوده حمایتی بین ۱.۵۰ تا ۱.۴۰ دلار هستند. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی صعودی شده و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی محور میانی قرار گرفته است که ممکن است به معنی کاهش فشار فروش باشد.
اگر خریداران در ادامه قیمت را به بالای ۱.۷۰ دلار برسانند، راه برای رسیدن قیمت به ۱.۸۰ دلار هم هموار می‌شود. عبور و بسته‌شدن قیمت بالای این سطح به معنی افزایش قدرت خریداران خواهد بود. پس از آن هم قیمت می‌تواند حرکت صعودی خود را تا ۲.۱۵ دلار دنبال کند. در صورت نزولی‌شدن بازار، اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۱.۴۰ دلار برسانند، احتمالاً فشار فروش تشدید می‌شود.
الروند (EGLD) فروشندگان پیش‌تر بین ۱۶ تا ۱۸ نوامبر (۲۵ تا ۲۷ آبان) تلاش کرده بودند تا قیمت را به زیر سطح شکست در ۳۰۳.۰۳ دلار برسانند، اما همان طور که از سایه بلند کندل‌ها دیده می‌شود، خریداران در کف‌های قیمتی فعال بوده‌اند. افزایش فشار خرید در ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) هم قیمت را به بالای مقاومت ۳۳۸.۷۰ دلاری رساند.
نمودار قیمت الروند (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) الروند چند روزی است که روند صعودی خود را دنبال می‌کند و قیمت هم به نزدیکی هدف الگو در ۴۷۵ دلار رسیده است. این جهش سریع شاخص قدرت نسبی را در ناحیه اشباع خرید قرار داده است که نشان می‌دهد اصلاح جزئی یا تثبیت قیمت در ادامه محتمل خواهد بود.
در صورت نزولی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین حمایت سطح شکست در ۳۷۰ دلار و در زیر آن ۳۳۸.۷۰ دلار خواهد بود. پس از آن نوبت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۲۵ دلار می‌رسد. اگر قیمت پس از برخورد با این سطح بازیابی شود، به معنی فعالیت خریداران در کف‌های قیمتی است. پس از آن هم خریداران تلاش خواهند کرد روند صعودی را تا رسیدن قیمت به هدف ۵۰۰ دلاری ادامه دهند.
در صورتی که قیمت به زیر حمایت سطح شکست در ۳۰۳ دلار سقوط کند، اعتبار این چشم‌انداز صعودی از بین خواهد رفت.
نمودار قیمت الروند (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) در نمای ۴ ساعته بازار دیده می‌شود که فروشندگان در سطح ۴۰۰ دلار به‌دنبال متوقف‌کردن این روند صعودی بوده‌اند، که با سماجت خریداران مواجه شدند. حفظ فشار خرید در سطوح بالاتر قیمت را به بالای مقاومت روانی رسانده است. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی صعودی بوده و شاخص قدرت نسبی در ناحیه اشباع خرید قرار گرفته است که نشان می‌دهد خریداران بازار را کاملاً در دست گرفته‌اند.
در صورت نزولی‌شدن بازار، اولین سطحی که باید زیر نظر داشته باشید ۳۸۰ دلار خواهد بود. اگر فروشندگان در ادامه قیمت را به زیر این سطح برسانند، سقوط تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی هم محتمل است. بازگشت قدرتمند قیمت از این سطح می‌تواند اعتبار این چشم‌انداز صعودی را حفظ کند؛ با این حال شکسته‌شدن این حمایت کلیدی، نشان می‌دهد که ممکن است در ادامه شتاب صعودی قیمت تضعیف شود.
دسنترالند (MANA) قیمت مانا، ارز دیجیتال اختصاصی پلتفرم دسنترالند (Decentraland)، در ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) پس از رسیدن به سطح ۷۸.۶ درصد فیبوناچی در ۴.۳۵ دلار، سقوط کرد. این اتفاق می‌تواند نشان‌دهنده خروج معامله‌گران در اوج‌های قیمتی باشد.
نمودار قیمت مانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) در ادامه ممکن است قیمت تا حمایت ۳.۵۰ دلاری سقوط کند و اگر چنین اتفاقی بیفتد، اصلاح عمیق‌تر قیمت تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳.۱۱ دلار محتمل خواهد بود. اگر قیمت پس از برخورد با این حمایت بازیابی شود، به این معنی است که احتمالاً احساسات معامله‌گران در مجموع مثبت بوده و خریداران هم در کف‌های قیمت فعال هستند.
خریداران پس از آن تلاش خواهند کرد قیمت را به ۴.۳۶ دلار برسانند. عبور و بسته‌شدن قیمت بالای این سطح، راه را برای ادامه روند صعودی تا هدف ۴.۹۴ دلاری هموار می‌کند. از طرفی دیگر، اگر روند نزولی ادامه پیدا کند و قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، اعتبار این چشم‌انداز صعودی از بین خواهد رفت.
نمودار قیمت مانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید) در نمای ۴ ساعته بازار قیمت در حال نوسان در یک کانال صعودی است. بی‌ثمربودن تلاش خریداران برای رساندن قیمت به بالای مقاومت کانال ممکن است باعث افزایش فشار فروش و رسیدن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی شده باشد.
شیب میانگین‌های متحرک خنثی است و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی محور میانی قرار گرفته است که می‌تواند نشان‌دهنده تضعیف شتاب صعودی باشد. اکنون ممکن است قیمت در ادامه به حمایت کف کانال سقوط کند و احتمالاً در آن سطح خریداران فعال خواهند بود.
اگر قیمت پس از برخورد با کف کانال بازیابی شود، مانا می‌تواند حرکت صعودی خود را در محدوده کانال دنبال کند. پس از آن خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت سقف کانال برسانند. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای سقف کانال هم می‌تواند شتاب صعودی را در ادامه بیشتر کند.
The post رکوردشکنی قیمت‌ها یا ادامه روند نزولی؟ پنج ارز دیجیتال که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر داشته باشند appeared first on ارزدیجیتال.

طبق گزارشی از شرکت تحلیل بلاک چینِ سانتیمنت (Santiment)، پس از سقوط اخیر ارزهای دیجیتال و تثبیت قیمت‌ها در بازار، صرافی‌های ارز دیجیتال بیشترین نرخ ورود استیبل کوین‌ها را در سال جاری میلادی به ثبت رسانده‌اند. ورود استیبل کوین‌هایی مانند تتر به صرافی‌ها ممکن است نشان‌دهنده تمایل به خرید از سمت سرمایه‌گذاران باشد.
به گزارش دیلی‌هودل، شرکت تحلیلی سانتیمنت روز شنبه به ۱۱۰,۰۰۰ دنبال‌کننده توییتر خود اعلام کرد که صرافی‌های ارز دیجیتال با سیل ورود استیبل کوین‌هایی مانند تتر (USDT) و USDC رکوردشکنی کرده‌اند.
این شرکت در توییت خود نوشت:
بزرگترین جریان ورودی تتر در بازه یک‌ساعته طی کل سال، روز شنبه اتفاق افتاد. ساعت ۸ صبح به‌وقت جهانی بیش از ۷۷۱ میلیون واحد USDT به صرافی‌ها منتقل شد. تنها شش ساعت بعد، ۴۵۴ میلیون USDC به صرافی‌ها وارد شد؛ بزرگترین عدد از چهار ماه گذشته.
پس از اصلاح قیمت بیت کوین از ۶۹,۰۰۰ دلار به زیر ۵۶,۰۰۰ دلار، سانتیمنت اعلام کرد که بحث درباره بیت کوین در فضای مجازی با کاهش شدید به پایین‌ترین سطح از ماه ژوئن (خرداد) تاکنون رسیده است. در گزارش سانتیمنت نوشته شده بود:
با توجه به رونق بازار آلت کوین‌ها در بیشتر روزهای سال ۲۰۲۱ و با افزایش نوسانات، بحث درباره بیت کوین در مقایسه با پنج ماه پیش، به نصف کاهش یافته است. اکنون ۱۵٪ از بحث‌ها در پلتفرم‌های کریپتویی مربوط به بیت کوین است؛ در حالی که در اواسط ژوئن ۳۰٪ بود.
همچنین، شرکت سانتیمنت با نگاهی به آلت کوین‌ها گفت که یکی از آنها برخلاف روند اصلاح بازار حرکت کرده است. توکن‌های حوزه متاورس ازجمله توکن‌هایی بوده‌اند که برخلاف روند بازار پیش رفته‌اند. به‌عنوان نمونه، سندباکس (SAND) از هفته گذشته تاکنون بیش از ۵۰ درصد رشد کرده‌ است. این موضوع از نظر درون‌زنجیره‌ای هم سیگنال مثبتی است.
در گزارش شرکت سانتیمنت آمده است:
هر واحد سندباکس اکنون ۴.۳۲ دلار است و بیشترِ اصلاح گسترده بازار را که این هفته اتفاق افتاد جبران کرده است. سود و زیان تحقق‌یافته (realized profit/loss) برای توکن SAND دوباره در حال خنثی‌شدن است. این شاخص از نظر تاریخی همیشه دقیق‌ترین بوده است.
The post واریز ۱.۲ میلیارد دلار استیبل کوین به صرافی‌ها؛ آیا وقت خرید در کف‌های قیمتی است؟ appeared first on ارزدیجیتال.

پس از آنکه مؤسسه توسعه‌دهنده زی کش (Zcash) برنامه خود را برای انتقال سازوکار شبکه از اثبات کار به اثبات سهام اعلام کرد، قیمت این ارز دیجیتال با جهشی ۳۰ درصدی به ۱۹۴ دلار رسید. زی کش برنامه‌های دیگری هم دارد که در ادامه می‌تواند بر قیمت این ارز دیجیتال تأثیر بگذارد.
به گزارش دیکریپت، شرکت الکتریک کوین (Electric Coin)، که از پرایوسی کوین زی کش پشتیبانی می‌کند، روز گذشته برنامه رسمی خود را برای سه سال آینده اعلام کرد. بعد از این اتفاق، قیمت زی کش ۳۰ درصد افزایش یافت و از ۱۴۷ دلار به ۱۹۴ دلار رسید.
این شرکت که تمرکز اصلی‌اش بر حوزه حریم خصوصی است، با انتشار مطلبی اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲ یک کیف پول اختصاصی با نام ای‌سی‌سی والت (ECC Wallet) منتشر خواهد کرد. سپس در طول سه سال آینده، شبکه زی کش از سازوکار اثبات کار به اثبات سهام کوچ می‌کند. این مدل جدید با محیط‌زیست هم سازگاری بیشتری دارد.
شرکت الکتریک کوین می‌خواهد زی‌کش نقش مهمی در ظهور نسل سوم وب داشته باشد؛ چشم‌اندازی که در آن داده‌ها با روشی غیرمتمرکز کاملاً به‌‌هم‌پیوسته هستند و به هر کاربر بخش مستقلی از وب داده می‌شود.
در چشم‌انداز جمعی جامعه از این وب غیرمتمرکز، افراد کنترل کاملی بر داده‌های خود دارند. این شرکت معتقد است که حریم خصوصی بخشی بزرگ و ثابت از این مدل جدید خواهد بود.
همچنین بخوانید: زی کش Zcash چیست؟
مقایسه زی کش و مونرو زی کش و رقیب اصلی آن، یعنی مونرو، نمونه‌هایی از پرایوسی کوین‌ها هستند. آنها با استفاده از فناوری رمزنگاری، اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها مانند آدرس و مقدار تراکنش را پنهان می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که کسی به آنها دسترسی داشته باشد.
این ارز دیجیتال از یک تکنیک رمزنگاری به نام اثبات بدون دانایی (Zero-knowledge proof) استفاده می‌کنند. در این تکنیک می‌توانید بدون نیاز به ارائه جزئیات تراکنش آن را ثبت کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نشان دهید تراکنش شما مطابق با قوانین شبکه انجام می‌شود. با اینکه که در مونرو تنها می‌توان تراکنش‌های خصوصی انجام داد، زی کش به شما اجازه می‌دهد تراکنش‌های عمومی را هم به اجرا درآورید.
زی کش دو سال بعد از مونرو و در ۲۶ اکتبر سال ۲۰۱۶ (۵ آبان ۹۵) راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال در اصل بر اساس کد بیت کوین ساخته شده و مانند بیت کوین عرضه آن محدود به ۲۱ میلیون واحد است. در حال حاضر ارزش بازار زی‌کش ۲.۳ میلیارد دلار و ۲ میلیارد دلار کمتر از مونرو است.
این ارز دیجیتال تنها یک روز بعد از راه‌اندازی، به اوج قیمتی خود در ۵,۹۴۱ دلار رسید. از آن زمان به بعد قیمت آن پیوسته در حال کاهش بوده است. زی کش در ۱ ژوییه ۲۰۱۸ (۳۰ تیر ۹۷) توانست به قیمت ۸۸۰ دلار برسد اما تا دو سال بعد قیمت آن اغلب کمتر از ۱۰۰ دلار بود.
امسال اما قیمت زی کش مجدداً رشد کرده است. در اواسط فوریه (بهمن ۹۹)، قیمت این ارز دیجیتال به ۱۸۰ دلار رسید و از آن زمان تاکنون هرگز کمتر از ۱۰۰ دلار نشده است. قیمت زی کش در ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) به اوج سالانه خود در ۳۱۸ دلار رسید و دوباره کاهش یافت. با این حال اعلام برنامه آینده شرکت الکتریک کوین باعث شد که در آخر هفته گذشته قیمت آن روند صعودی جدیدی را آغاز کند.
نمودار قیمت زی‌کش (نمای ۱ روزه بازار زی‌کش/ دلار) برنامه‌های آینده مؤسسه الکتریک کوین شرکت الکتریک کوین با انتشار مطلبی اعلام کرد که در اولین قدم از برنامه آینده خود، در سال ۲۰۲۲ یک کیف پول رسمی منتشر خواهد کرد. الکتریک کوین می‌تواند از طریق این کیف پول با کاربران زی کش به‌طور مستقیم در ارتباط باشد. در نتیجه این شرکت می‌تواند «به‌سرعت خصوصیات جدیدی را راه‌اندازی کند که ممکن است نیازمند تغییر پروتکل باشد یا اینکه نیازی به آن نداشته باشد».
شرکت الکتریک کوین اعلام کرد کد این کیف پول رسمی منبع‌باز (Open-source) خواهد بود. ضمن اینکه توسعه‌دهندگان کیف پول می‌توانند در آینده منتظر انتشار یک بسته توسعه نرم‌افزار باشند.
علاوه‌ بر این، این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد سازوکار پرمصرف اثبات کار بلاک چین این ارز دیجیتال را تغییر دهد. در این سازوکار ماینرهایی که بیشترین قدرت محاسباتی را در اختیار دارند، می‌توانند تراکنش‌های بیشتری را تأیید کنند. سازوکار قبلی به مدل اثبات سهام تغییر خواهد کرد که در آن اعتبارسنج‌هایی که بیشترین سهم زی کش را در اختیار دارند، تراکنش‌های بیشتری را تأیید می‌کنند.
در مدل اثبات سهام، هنگام استخراج زی کش کربن کمتری منتشر می‌شود. الکتریک کوین امیدوار است از این طریق فشار نزولی قیمت این ارز دیجیتال کاهش یابد. در حال حاضر بیشتر ماینرها مجبور هستند سریعاً درآمدهایی را که از استخراج زی کش دارند، نقد کنند تا قبض‌های انرژی زیادی که در فرایند اثبات کار از آن استفاده کرد‌ه‌اند، بپردازند. در مدل اثبات سهام، اعتبارسنج‌ها مجبور به انجام چنین کاری نخواهند بود.
آخرین بخش برنامه کاری شرکت الکتریک کوین در زمینه قابلیت همکاری با سایر بلاک چین‌هاست. با تکمیل فرایند انتقال به مدل اثبات سهام، فرصت‌های جدیدی برای همکاری‌های میان‌زنجیره‌ای، مانند استفاده از شبکه تعاملی کازماس (Cosmos) فراهم خواهد شد.
الکتریک کوین امیدوار است با افزایش قابلیت‌های این ارز دیجیتال در سال‌های آینده، شهرت آن به‌عنوان یک پرایویسی کوین افزایش یابد.
The post جهش ۳۰ درصدی قیمت زی‌کش؛ دومین پرایوسی‌ کوین بزرگ بازار به اثبات سهام کوچ می‌کند appeared first on ارزدیجیتال.

حدود دو هفته پیش پلتفرم اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) که بیشتر با نام «ENS» شناخته می‌شود، ایردراپ بزرگی را اجرا کرد و به افرادی که قبلاً دامنه «eth.» ثبت کرده بودند به‌طور میانگین چیزی حدود ۲۰,۰۰۰ دلار توکن رایگان اهدا کرد. چند روز بعد هم پروتکل پاراسواپ (ParaSwap) که محیطی برای استفاده هم‌زمان از صرافی‌های غیرمتمرکز برتر بازار است، اعلام کرد که قصد دارد ۱۵۰ میلیون توکن رایگان را میان ۲۰,۰۰۰ نفر از کاربران خود که در دو سال گذشته در این پروتکل فعال بوده‌اند، تقسیم کند.
این ایردراپ‌های بزرگ با اینکه کاربران اتریوم نیم سرویس و پاراسواپ را غافل‌گیر و البته بسیار خوشحال کرد، باعث شد تعداد زیادی از کاربران حوزه ارز دیجیتال افسوس بخورند که چرا چنین فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را از دست داده‌اند.
ایردراپ یک روش مرسوم برای بازاریابی و معرفی پروژه‌های ارز دیجیتال است که در آن مقدار مشخصی توکن بین اعضای جامعه آن ارز دیجیتال تقسیم می‌شود. بیشتر ایردراپ‌های این حوزه یا کلاهبرداری هستند و یا توکن بی‌ارزشی به کاربران اهدا می‌کنند. با این حال، پروژه‌هایی هم وجود دارند که ایردراپ‌شان مانند الماس ارزشمند است.
به‌طور کلی پروژه‌های بزرگی که قصد ایردراپ دارند، توکن‌های خود را به کاربرانی اهدا می‌کنند که در روزهای ابتدایی راه‌اندازی پروژه به آنها پیوسته و همواره حضوری فعال داشته‌اند.
همیشه برای پاداش‌دادن به اولین پذیرندگان پروژه‌های ارز دیجیتال دلایل خوبی وجود دارد. در ایردراپ‌‌ها ثروت و حق تصمیم‌گیری درباره آینده پروژه بین کاربران اولیه تقسیم می‌شود و این افراد به‌‌نوعی پاداش زمانی را که صرف فعالیت در پروژه کرده‌اند، دریافت می‌کنند. ایردراپ‌ها جامعه پروژه‌های ارز دیجیتال را تقویت می‌کنند و بازاریابی بسیار خوبی هم برای آشنا‌کردن کاربران جدید با پروژه است.
به غیر از اتریوم نیم سرویس و پاراسواپ که احتمالاً پیش از راه‌اندازی توکن اختصاصی خود و اهدای رایگان آن به کاربران اولیه، چندان شناخته‌شده نبودند، صرافی‌های غیرمتمرکز یونی سواپ (Uniswap)، کِرو فایننس (Curve Finance) و وان اینچ (1inch) جزو پروژه‌های مطرحی هستند که در یک سال اخیر و هم‌زمان با راه‌اندازی توکن اختصاصی خود ایردراپ انجام داده‌اند و پس از آن هم رشد قیمتی درخورتوجهی را تجربه کرده‌اند.
تمام این پروژه‌ها فرصت‌های مناسبی بودند که با فعالیت و سرمایه‌گذاری در آنها می‌شد پاداش خوبی دریافت کرد. با این حال، همچنان فرصت‌های خوب دیگری هم وجود دارد که در ادامه این مطلب آنها را معرفی خواهیم کرد.
ایردراپ‌های احتمالی آینده اگر می‌خواهید شانس خود را برای شرکت‌ در ایردراپ‌های پیش رو افزایش دهید، یک راه این است که از اپلیکیشن‌ها و پروتکل‌هایی استفاده کنید که هنوز توکن اختصاصی خود را عرضه نکرده‌اند و نیاز به حضور فعال کاربران دارند. برخی از این پروتکل‌ها ممکن است در آینده به کاربران خود توکن رایگان اهدا کنند و این احتمال هم وجود دارد که هیچ برنامه‌ای برای این کار نداشته باشند.
این نکته را در نظر داشته باشید که ایردراپ و اهدای توکن رایگان از سوی پروژه‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، به‌هیچ‌وجه قطعی نبوده و این فهرست تنها بر اساس شواهدی تهیه شده است که نشان می‌دهد احتمال ایردراپ از سوی این پروژه‌ها وجود دارد.
تأکید می‌کنیم که تمام این ایردراپ‌ها احتمالی هستند و نمی‌توان با استناد به این فهرست از قطعی‌بودن انجام ایردراپ و نحوه شرکت در آن مطمئن شد.
پروژه‌هایی که احتمال ایردراپ در آنها خیلی بالاست عبارت‌اند از:
متامسک (Metamask)اوپن سی (Opensea)فانتوم (Phantom)آربیتروم (Arbitrum)اوپتیمیسم (Optimism)زد کی سینک (Zk-Sync)هاپ پروتکل (Hop Protocol)ایکس پولینیت (XPollinate)اسلینگ‌شات (Slingshot)پالی مارکت (Polymarket)زی‌اَپر (Zapper)اوپین (Opyn)زریون (Zerion) برای اینکه مشمول ایردراپ باشید، روی هر پروژه‌ باید فعالیت‌هایی انجام دهید تا به‌عنوان کاربر وفادار پلتفرم در نظر گرفته شوید.
فراموش نکنید برای فعالیت روی پروژه‌ها باید کارمزد پرداخت کنید. کارمزد تراکنش روی شبکه‌های بایننس‌اسمارت‌چین و پالیگان زیاد نیست؛ اما انجام تراکنش روی شبکه اتریوم نسبتاً گران است و هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد.
در تصویر زیر، برای هر پروژه، نام شبکه و نحوه شرکت در ایردراپ‌های احتمالی آنها آورده شده است.
ایردراپ‌های بیشتری می‌خواهید؟ در این فهرست نام تمام پروژه‌های احتمالی آورده شده است.
The post کدام پروژه‌ها احتمال ایردراپ دارند؟ توکن رایگان برای وفادارها appeared first on ارزدیجیتال.

بالا