رمز خود را فراموش کرده اید ؟

در هفته‌های اخیر کاربران وب‌سایت ارزدیجیتال در نظرات و شبکه‌های اجتماعی درباره وجود مشکل در کیف پول‌های کاردانو (ADA) گزارش‌های زیادی را برای ما ارسال کرده‌اند. بسیاری از مشکلات و پرسش‌های مطرح شده، حول این موضوعات هستند:
چرا موجودی کاردانوی من «صفر» شده است؟چرا نمی‌توانم آدرس‌های قدیمی کاردانو را در کیف پولم ببینم؟چرا نمی‌توانم موجودی کاردانو را در کیف پول‌های دیگر بازیابی کنم؟چگونه کاردانوهایم را از آدرس‌های قدیمی (بایرون) به آدرس‌های جدید (شلی) منتقل کنم؟ با توجه به مطرح‌شدن این نگرانی‌ها، تصمیم گرفتیم با انتشار مقاله‌ای علت این مشکلات را توضیح و نحوه حل آنها را آموزش دهیم. بعد از مطالعه این مقاله، پاسخ تمامی سوالات خود را درباره مشکلات کیف پول‌های کاردانو دریافت خواهید کرد.
مشکلات کیف پول‌های کاردانو از کجا آغاز شد؟ کاردانو از جمله پروژه‌های محبوب حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال است که با کمک تیم توسعه‌دهندگان آکادمیک خود و با بهره‌گیری از روش‌های نوآورانه اجماع، توانسته است تا حد زیادی بر چالش‌های مقیاس‌پذیری فائق آید. در زمان نگارش این مقاله، ارز دیجیتال این شبکه (ADA) از نظر ارزش بازار در رتبه نهم بازار قرار دارد. با این حال، پروژه کاردانو هنوز در مراحل ابتدایی نقشه راه خود بوده و سازگاری کاربران با تغییرات این پروژه، چندان هم ساده نیست.
ارتقای کاردانو از بایرون (فاز بنیان‌گذاری) به شلی (فاز تمرکززدایی) – بایرون و شلی نام دو شاعر بزرگ بریتانیایی هستند طبق برنامه‌ریزی تیم توسعه‌دهنده کاردانو، به‌روزرسانی اخیر این شبکه که شلی (Shelley) نام دارد در تاریخ ۲۹ جولای ۲۰۲۰ انجام شد. بر اساس توضیحات مطرح‌شده توسط چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) بنیان‌گذار کاردانو، هدف از اجرای به‌روزرسانی شلی، فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم برای تمرکززدایی کامل در شبکه کاردانو است.
تا پیش از این، بلاک چین کاردانو در فاز بایرون (Byron) قرار داشت و اداره شبکه آن به‌نوعی متمرکز بود و حالا با انجام آپدیت شلی، مقدمات کار برای انتقال قدرت به نودهای توزیع‌شده و پشتیبانی از مکانیسم اجماع و پاداش‌دهی «اثبات سهام نمایندگی‌شده (Delegated Proof of Stake)» فراهم گردیده است. طبق داده‌های منتشرشده در وب‌سایت adapools.org، در زمان نگارش این مقاله، تعداد استخر‌های سهام‌گذاری (Staking) کاردانو به عدد ۱۳۴۲ رسیده است و حدود ۶۰ درصد از بلاک‌های این بلاک چین، توسط این استخرها ساخته می‌شود.
گزارش وضعیت گذار کاردانو از فاز بایرون به فاز شلی؛ منبع: Daedalus یکی دیگر از تغییرات مهمی که در طول این به‌روزرسانی رخ داد، تغییر شکل فرمت آدرس‌های شبکه شلی نسبت به آدرس‌های قدیمی بایرون است. در تصویر زیر شکل آدرس‌های قدیمی و جدید را مشاهده می‌کنید.
آدرس‌های جدید (شلی) با add آغاز می‌شوند علاوه بر این تغییرات ظاهری لازم است بدانیم که آدرس‌های جدید، امکان سهام‌گذاری (استیکینگ) و دریافت پاداش را برای کاربران کاردانو فراهم می‌‌کنند. بنابراین کاربرانی که قصد سهام‌گذاری در شبکه کاردانو را دارند، می‌بایست ابتدا واحدهای ADA را از آدرس بایرون به یک آدرس شلی منتقل کنند.
همان طور که گفتیم، به‌روزرسانی شلی با تمام مزیت‌های خود، سبب بروز مشکلاتی برای برخی از کاربران کاردانو شده است. در ادامه مهم‌ترین موارد گزارش‌شده از سوی کاربران را بررسی کرده و در هر کیف پول، نحوه رفع مشکل را توضیح خواهیم داد.
بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول‌های کاردانو در سال ۲۰۲۰
مشکل نمایش‌ندادن موجودی کاردانو در کیف پول Atomic اگر برای نگهداری ارز دیجیتال ADA از کیف پول اتمیک استفاده می‌کنید، شاید با مشکل موجودی صفر بودن موجودی مواجه شده باشید. دلیل این موضوع آن است که کیف پول اتمیک تنها از یک نوع آدرس کاردانو پشتیبانی می‌کند. بنابراین اگر واحدهای ADA شما روی آدرس بایرون باشد و سپس کیف پول اتمیک را آپدیت کنید، خواهید دید که آدرس شما به آدرس شلی تبدیل شده و موجودی صفر نشان داده خواهد شد.
راه‌حل این مشکل بسیار ساده است. نرم‌افزار اتمیک را به آخرین نسخه به‌روز کنید. سپس کیف پول خود را باز کنید و وارد حساب کاردانو شوید. از قسمت سمت راست بالای صفحه، تنظیمات (Setting) را انتخاب کنید. همان ‌طور که در تصویر نمایش داده‌ شده، در صفحه تنظیمات گزینه «Claim ADA» را انتخاب کنید.
با انتخاب این گزینه، وارد صفحه‌ای خواهید شد که آدرس جدید شلی و همچنین موجودی شما در آدرس قدیمی بایرون را نمایش داده است و در صورت انتخاب گزینه «Claim»، موجودی به آدرس جدید انتقال خواهد یافت.
اکنون دوباره به حساب کاردانو وارد شوید. خواهید دید که موجودی ADA به صورت صحیح نمایش داده می‌شود.
مشکل دریافت کاردانو در کیف پول Daedalus با تغییر آدرس‌های شبکه کاردانو پس از آپدیت شلی، امکان مشاهده آدرس‌های بایرون در برخی از کیف پول‌ها غیرفعال شده است. دلیل این امر، تشویق کاربران به انتقال دارایی‌ها به آدرس‌های جدید (شلی)، به‌منظور برخورداری از قابلیت سهام‌گذاری و مشارکت در شبکه است. این مورد (یعنی نمایش‌ندادن آدرس برای دریافت تراکنش) در کیف پول‌های اتمیک و ددالوس (Daedalus) مشاهده شده است. پیشتر درباره کیف پول اتمیک توضیح دادیم و اکنون به کیف پول ددالوس خواهیم پرداخت.
ددالوس، کیف پول رمسی کاردانو است که از هر دو آدرس شلی و بایرون به‌طور همزمان پشتیبانی می‌کند، اما همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در حساب بایرون این کیف پول، گزینه «Receive» وجود نداشته و کاربر امکان مشاهده آدرس‌های بایرون خود را ندارد.
قسمت بالای خط قرمز مربوط به حساب بایرون و قسمت پایین مربوط به حساب شلی است. بنابراین اگر از کیف پول ددالوس برای نگهداری ارز دیجیتال ADA استفاده می‌کنید، بهتر است موجودی ارز دیجیتال ADA خود را از حساب بایرون به حساب شلی منتقل کنید.
برای این کار می‌توانید از قسمت «Send» در حساب بایرون یک تراکنش ساده به آدرس حساب شلی خود انجام دهید. همچنین در صورتی که از آخرین نسخه کیف پول ددالوس استفاده کرده و حساب شلی خود را ایجاد کرده باشید، اعلانی مبنی بر جابجایی دارایی‌ها به آدرس شلی روی داشبورد ظاهر می‌شود.
با مشاهده این پیغام، کافیست روی گزینه «Move ada to an existing wallet» کلیک کرده و از کادر باز شده، حساب شلی موردنظر خود را انتخاب کنید.
سپس با واردکردن گذرواژه کیف پول، این تراکنش را تأیید کنید:
با کلیک روی گزینه «Transfer funds» تمام واحدهای ADA شما به آدرس شلی منتقل خواهد شد و با ورود به حساب شلی، می‌توانید این موجودی را مشاهده کنید:
آموزش انتقال موجودی کاردانو به آدرس شلی در کیف پول YOROI کیف پول یورویی (YOROI) نیز از جمله کیف پول‌های تخصصی کاردانو به ‌شمار می‌آید که هم در قالب اپلیکیشن موبایل و هم در قالب افزونه کروم در دسترس کاربران است.
این کیف پول از هر دو نوع آدرس قدیمی و جدید کاردانو پشتیبانی کرده و امکان انجام تراکنش با این آدرس‌ها را میسر می‌سازد. در صورتی که از کیف پول یورویی استفاده می‌کنید، با مراجعه به بخش Claim/Transfer می‌توانید موجودی ارزهای دیجیتال ADA را از آدرس بایرون به آدرس شلی انتقال دهید.
برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:
ابتدا از میان حساب‌های کاربری خود، حسابی که مربوط به آدرس شلی است را انتخاب کنید. در قسمت پایین نام هر کیف پول، نوع آن مشخص شده است (مثلاً: shelley – standard wallet).از داشبورد اصلی کیف پول، گزینه «Claim/Transfer» را انتخاب کنید.از میان گزینه‌های بازیابی، گزینه «Byron-era wallet» را انتخاب کنید. در مرحله بعدی (تصویر زیر) باید نوع کیف پول قبلی خود را انتخاب کرده و با واردکردن عبارات بازیابی (کلمات بک‌آپ)، انتقال دارایی را تأیید کنید. اگر آدرس بایرون شما مربوط به کیف پول ددالوس است، از بخش «Legacy Daedalus Wallet» گزینه «۱۲-word Daedalus walle» را انتخاب کرده و ۱۲ کلمه بازیابی خود را وارد کنید. در صورتی که آدرس بایرون شما متعلق به کیف پول یورویی، لجر (Ledger) یا ترزور (Trezor) است، از بخش «Icarus/Yoroi Wallet» نوع کیف پول خود را انتخاب کرده و عبارات بازیابی را وارد کنید. در نهایت با انجام مراحل بالا و تأیید انتقال، واحدهای کاردانو از آدرس بایرون به آدرس شلی انتقال خواهند یافت.
آموزش انتقال موجودی کاردانو به آدرس شلی در کیف پول Exodus کیف پول چندارزی اکسودوس در به‌روزرسانی اخیر خود از هر دو آدرس بایرون و شلی برای ذخیره ارز دیجیتال ADA پشتیبانی کرده و قابلیت انتقال کوین‌ها از آدرس بایرون به شلی را فراهم ساخته است.
برای دیدن موجودی و آدرس هر دو حساب بایرون و شلی، کافیست وارد حساب کاردانو شده و گزینه «Receive» را انتخاب کنید. آدرسی که در این صفحه می‌بینید، آدرس شلی است، اما با لمس فلش کوچک موجود در کنار کد کیوآر، می‌توانید آدرس بایرون خود را هم مشاهده کنید.
در صورتی که پیش از به‌روزرسانی شبکه در اکسودوس کاردانو داشتید، اکنون با به‌روزرسانی کیف پول خود به آخرین نسخه، می‌توانید واحدهای ADA را به سادگی به آدرس شلی خود انتقال دهید. برای انجام این کار، پس از به‌روزرسانی کیف پول وارد حساب ADA شوید. سپس اعلانی (تصویر زیر) نمایش داده خواهد شد. با انتخاب «Move Balance» و تأیید نهایی، موجودی حساب کاردانوی شما از آدرس بایرون به آدرس شلی انتقال خواهد یافت.
از همان کیف پول اولیه خود برای رفع مشکل استفاده کنید علاوه‌بر تمامی مشکلاتی که درباره تغییر آدرس‌های کاردانو برشمردیم، مشکل دیگری نیز در کیف پول‌های چندارزی ADA موجود است: عدم امکان بازیابی کاردانو در یک کیف پول دیگر با استفاده از عبارات بازیابی کیف پول.
در واقع زمانی که شما با استفاده از ۱۲/۲۴ کلمه بازیابی (بک‌آپ) کیف پول خود را بازیابی می‌کنید، باید تمامی آدرس‌ها، تراکنش‌ها و موجودی‌های ارزهای دیجیتالی که در کیف پول قبلی داشتید، در کیف پول جدید (در صورت پشتیبانی از این ارز دیجیتال) نمایش داده شود. اما در موارد معدودی، گزارش شده است که همگام‌سازی موجودی کاردانو در کیف پول‌های مختلف، با مشکلاتی روبه‌روست.
به‌عنوان مثال، اگر در کیف پول اکسودوس خود مقداری ADA داشته باشید و ۱۲ کلمه بازیابی کیف پول اکسودوس را در کیف پول اتمیک وارد کنید، خواهید دید که آدرس کاردانو در این دو کیف پول تفاوت دارد و موجودی ADA در کیف پول اتمیک صفر است. در حال حاضر علت این مشکل مشخص نبوده و راه حل‌خاصی نیز برای آن وجود ندارد.
بنابراین، برای رفع مشکل سعی کنید فقط از همان کیف پولی که قبلاً در آن کاردانو داشتید استفاده کنید و کلمات بازیابی خود را برای رفع مشکل به کیف پول دیگر انتقال ندهید.
در چنین مواقعی نگران نباشید شبکه‌های بلاک چین با بهره‌گیری از نوآوری‌های فناورانه، روز‌به‌روز در حال پیشرفت و توسعه هستند. در این میان، بروز برخی تغییرات بر اثر به‌روزرسانی‌ها کاملاً طبیعی بوده و تمامی مشکلات احتمالی در آینده رفع خواهند شد. بلاک چین کاردانو نیز از این قاعده مستثنی نیست. همان‌طور که دیدیم ارتقای اخیر این شبکه موجب تغییراتی در آدرس‌ها و عملکرد کیف پول‌های کاردانو شد که نگرانی بسیاری از کاربران را به دنبال داشت، اما همان طور که آموزش دادیم، این مشکلات به‌سادگی قابل‌حل هستند.
در پایان توصیه می‌کنیم در مواجهه با به‌روزرسانی‌ها و تغییرات عملکردی ارزهای دیجیتال و کیف پول‌های مورداعتماد، نگران نباشید و خونسردی خود را حفظ کنید. تمامی این تغییرات در راستای بهتر شدن عملکرد شبکه انجام می‌شوند و تمامی مشکلات پیش‌آمده، قابل‌حل هستند. به یاد داشته باشید تا زمانی که کلید خصوصی یا کلمات بازیابی کیف پول خود را در اختیار داشته باشید و آن را با دیگران به اشتراک نگذارید، در زمان به‌روزرسانی‌ها خطری دارایی‌های شما را تهدید نمی‌کند.
The post موجودی صفر در کیف پول ‌های کاردانو ؛ آموزش رفع مشکلات پس از به‌روزرسانی Shelley appeared first on ارزدیجیتال.

گزارش تازه حاکی از آن است که ارتش ونزوئلا در بحبوحه اوضاع وخیم اقتصادی این کشور، در حال استخراج ارزهای دیجیتال است.
به گزارش کوین تلگراف، این اقدام ارتش نشان می‌دهد که رژیم مادورو، همچنان برای ادامه بقای خود به ارزهای دیجیتال تکیه می‌کند.
بر اساس یک پست اینستاگرامی، یک تیپ مهندسی در ارتش ونزوئلا، «مرکز تولید دارایی‌های دیجیتالِ ارزش ونزوئلا» را راه‌اندازی کرده است. در ویدیوی منتشرشده، تعداد زیادی دستگاه‌های ای‌سیک (ASIC) برای استخراج ارزهای دیجیتالِ مبتنی بر الگوریتم‌های اثبات کار به چشم می‌خورند.
ژنرال لنین هررا (Lenin Herrera)، با اعلام خبر راه‌اندازی این مرکز، هدف از ایجاد آن را «تقویت و خودکفایی واحدهای ارتش ونزوئلا» توصیف کرد. او در ادامه افزود که چنین مراکز استخراجی، باعث ایجاد درآمدی «غیرقابل مسدودسازی» می‌شوند. هررا با اشاره به سیستم‌هایی که توسط «استعمارگراها» کنترل می‌شوند، روش جدید را «جایگزینی» برای درآمدزایی خواند. منظور هررا آمریکاست که تحریم‌های زیادی را بر علیه دولت مادورو وضع کرده است.
کاهش قیمت نفت و چالش‌های سیاسی موجود در ونزوئلا باعث شده است این کشور با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم کند و این در حالی است که شیوع ویروس کرونا، مشکلات را دو چندان کرده است.
ماه سپتامبر (شهریور) مادورو با ارائه «قانون ضد مسدودسازی»، راه‌هایی برای دورزدن تحریم‌ها و دسترسی کشورش به منابع مالی متحدانش پیشنهاد کرد.
پیش‌تر نیز شاهد عرضه ارز دیجیتال ونزوئلا بودیم. این ارز دیجیتال پترو (Petro) نام داشت و تا به اینجا موفقیت چندانی کسب نکرده است.
از سوی دیگر، ارتش آمریکا هم به‌شدت فعالیت‌های ونزوئلا در حوزه ارزهای دیجیتال را زیر نظر دارد. کریگ استفان فالر (Craig Stephen Faller)، دریادار ارتش آمریکا، در اظهارنظری اعلام کرد که فعالیت‌های ونزوئلا در حوزه ارزهای دیجیتال با تروریسم و قاچاق موادمخدر مرتبط است. او در ادامه افزود که به‌شدت این فعالیت‌ها را زیر نظر دارد.
The post ارتش ونزوئلا بیت کوین استخراج می‌کند appeared first on ارزدیجیتال.

شب گذشته شاهد جهش دوباره قیمت بیت کوین و رسیدن آن به اوج تاریخی جدیدی بودیم. در این میان، بسیاری از کارشناسان معتقدند که صعود دیشب با صعود سال ۲۰۱۷ متفاوت است و در بلندمدت می‌توان انتظار تداوم روند را داشت.
به گزارش کوین دسک، یکی از عوامل اصلی که باعث ایجاد تمایز در روند فعلی می‌شود، حمایت سرمایه‌گذاران دانه‌درشت و بنگاه‌های سرمایه‌گذاری است که در سال ۲۰۱۷ خبری از آنها نبود.
جان تودارو (John Todaro)، مدیر بخش تحقیقات ترید بلاک (TradeBlock)، در اظهارنظری گفت:
می‌توانید نگاهی به زمان‌بندی این روند صعودی بیندازید که دقیقاً مطابق با زمان بازگشایی بازار آمریکاست.
او در ادامه به حجم معاملات در ال‌مکس دیجیتال (LMAX Digital) هم اشاره کرد. در این پلتفرم معاملاتی، بیشتر معامله‌گران، نهادهای سرمایه‌گذاری هستند.
همان طور که پیش‌تر گفتیم، قیمت بیت کوین شب گذشته با رسیدن به ۱۹,۸۵۰ دلار، اوج تاریخی جدیدی ثبت کرد. تودورو در ادامه صحبت‌های خود گفت:
در طول تعطیلات عید شکرگزاری (هفته گذشته) و ساعات اندک معاملاتی و همچنین نگرانی‌های قانونی که برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، به آنها در رشته توییت خود اشاره کرد، شاهد اصلاح قیمت و کاهش آن تا ۱۶,۵۰۰ دلار بودیم. در آن زمان تعداد زیادی از مؤسسات سرمایه‌گذاری آمریکایی و معامله‌گران فعالیت چندانی نداشتند. صبح دوشنبه، شاهد بازگشت حجم زیادی از معامله‌گران دانه‌درشت بودیم که با خرید در کف، باعث افزایش قیمت شدند.
نمودار قیمت بیت کوین نکته‌ای نباید فراموش کرد، این است که برخی از شاخص‌های بازار، نشانه‌هایی نزولی از خود نشان می‌دهند. داده‌های کریپتو کوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که پس از عید شکرگزاری حجم ورود سرمایه به صرافی‌ها از حجم خروج سرمایه از آنها بیشتر شده است.
به‌گفته کی یونگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل کریپتوکوانت، قرارگرفتن این شاخص درون‌زنجیره‌ای‌ در ناحیه مذکور، در کوتاه‌مدت یک نشانه نزولی به حساب می‌آید و احتمال دارد باعث سقوط قیمت بیت کوین تا ۱۶,۰۰۰ دلار شود؛ چراکه به نظر می‌رسد فعالیت نهنگ‌های بازار بیت کوین در صرافی‌ها بیشتر شده باشد و همین مسئله بر فشار فروش می‌افزاید.
صد البته نباید فراموش کرد که فعالیت‌ها روی شبکه بیت کوین هم با سه سال پیش متفاوت است. دسامبر ۲۰۱۷ و زمانی که قیمت بیت کوین اوج پیشین خود را ثبت کرد، خیلی سریع و تنها در عرض ۲ ماه شاهد سقوط تا ۵,۹۴۷ دلار بودیم. اما حالا، نقش سرمایه‌گذاران دانه‌درشت در بازار بسیار زیاد است و این یکی از عمده‌تفاوت‌های بازار فعلی و بازار سال ۲۰۱۷ است.
در گذشته، سرمایه‌گذاران دانه‌درشت به شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، ماینرها و سرمایه‌گذاران اولیه این ارز دیجیتال اطلاق می‌شد. اما طی سال‌های اخیر این تعریف رفته‌رفته تغییر کرد. دنیس وینوکوروف (Denis Vinokourov)، مدیر بخش تحقیقات کارگزاری بیکوانت (Bequant)، عنوان می‌کند که حالا سرمایه‌گذاران بازارهای سنتی، تعریف جدید این کلمه را می‌سازند.
به‌گفته وینوکوروف، افزایش ورود سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مثل گری اسکیل (Grayscale)، کوین شیرز (CoinShares) و ۲۱ شیرز (۲۱Shares) دلایل دیگری هستند که نشان می‌دهد که نقش‌آفرینان بازارهای مالی سنتی در حال ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند. او در ادامه افزود:
جنبه همواره صعودی و غیرمنتظره بازار ارزهای دیجیتال، تا حدودی سبب افزایش قیمت شده است. همین مسئله، سرمایه‌گذاران بیشتری را هم جذب خود کرده و این سرمایه‌گذاری‌ها بر بار صعودی بازار افزوده‌اند.
The post تحلیل‌گران: رکوردشکنی بیت کوین با ۲۰۱۷ فرق می‌کند و روند صعودی این بار پایدار خواهد بود appeared first on ارزدیجیتال.

قیمت بیت کوین با رسیدن به بالای ۱۹,۸۰۰ دلار در بیشتر صرافی‌ها، رکورد تاریخ خود را شکست.
به گزارش ارزدیجیتال، بیت کوین پس از مدت کوتاهی اصلاح قیمت، امروز دوباره اوج‌گیری کرد و با بیش از ۸ درصد رشد طی ۲۴ ساعت گذشته، در بیشتر صرافی‌ها به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید.
صرافی بایننس، بزرگترین صرافی حال حاضر بیت کوین هم با انتشار توییتی تأیید کرد که قیمت بیت کوین در این صرافی با رسیدن به ۱۹,۸۰۰ دلار، رکوردشکنی کرده است و این اتفاق را تبریک گفت. رکورد قبلی در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ (۲۶ آذر ۹۶) به دست آمده بود.
البته همچنان در رسانه‌ها و بین عموم، سطح ۲۰,۰۰۰ دلار به‌عنوان رکورد تاریخی قیمت بیت کوین در نظر گرفته می‌شود که در زمان نگارش این گزارش هنوز بیت کوین به این سطح نرسیده است. در سال ۲۰۱۷ بین تمام صرافی‌های مطرح، فقط در بیتمکس قیمت به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید.
پادشاه ارزهای دیجیتال از اواسط ۲۰۲۰ تاکنون با یک روند صعودی کم‌نظیر همراه بوده است. قیمت این ارز دیجیتال از پایین‌ترین سطح سال جاری میلادی یعنی حدود ۳,۵۰۰ دلار با بیش از ۴۶۰٪ افزایش حالا به ۱۹,۸۰۰ دلار رسیده است.
در زمان نوشتن این گزارش قیمت کمی اصلاح شده است و روی ۱۹,۴۰۰ دلار معامله می‌شود.
The post بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید appeared first on ارزدیجیتال.

آلفرد کلی (Alfred Kelly) مدیر‌عامل ویزا، در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود با اعلام علاقه شرکتش نسبت به ارزهای دیجیتال، اعلام کرد که ویزا به‌دنبال همکاری با شرکت‌هایی است که به‌دنبال عرضه ارز دیجیتال ملی خود هستند.
به گزارش کریپتو گلوب، مجری برنامه در ییکی از سؤالاتش از کلی پرسید که ویزا در فضای دارایی‌های رمزنگاری‌شده چه نقشی ایفا می‌کند؟ مدیر‌عامل ویزا در پاسخ به این سوال چنین گفت:
کریپتو بخشی در حال توسعه از پرداخت‌ها در جهان است و در حال حاضر صنعتی کاملا نوپا به شمار می‌رود. ما به ارزهای دیجیتال علاقه زیادی داریم؛ اما نه به کریپتویی که پشتوانه آن کالا باشد. ما به کریپتویی که سرانجام ارزهای فیات را به‌عنوان پشتوانه داشته باشد علاقه‌مندیم. درنتیجه زمانی که یک صرافی ارز دیجیتال برای خرید کالا یا خدمات داشته باشیم، آنگاه می‌توانیم ارزش آن را به‌خوبی درک کنیم.
او در ادامه افزود:
در حال حاضر با ۲۵ [شرکت] فعال حوزه ارزهای دیجیتال حال حاضر جهان مشغول همکاری هستیم. قصد داریم کاری کنیم این شرکت‌ها از ابزارهای اعتباری ویزا در سیستم‌هایشان به‌راحتی استفاده کنند. در این سیستم‌ها می‌توان ارز‌های دیجیتال را به فیات تبدیل کرد و وجوه را در کیف پولی گذاشت که در هر جا که ویزا پذیرفته می‌شود، قابل استفاده باشد. این روشی برای عبوردادن این وجوه از شبکه خودمان است.
کلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:
اتفاق دیگر، توجه بانک‌های مرکزی سراسر دنیا به ارزهای دیجیتال ملی است. آنها در مراحل ابتدایی هستند و احتمالا چین در این زمینه بیشترین پیشرفت را داشته است، با این حال انتظار داریم که با بانک‌های مرکزی سراسر جهان برای توسعه ارز‌های دیجیتال مد نظر آنها همکاری کنیم و می‌توانم ببینم که در نهایت ارز‌های دیجیتال به‌شکل منظم‌تری روی شبکه ویزای ما استفاده می‌شوند.
او در تشریح صحبت‌های خود گفت:
فکر می‌کنم چند سالی تا این مرحله فاصله داریم، اما ما یقیناً هر ابزاری را که به تسهیل انتقال پول در سراسر جهان کمک کند، می‌پذیریم و می‌خواهیم که در آن نقشی کانونی داشته باشیم. من فکر می‌کنم ارزهای دیجیتال می‌تواند مخصوصا در کشور‌هایی که دارای بازار‌های نوظهور هستند نقش مهمی داشته باشد. افراد زیادی در جهان فاقد حساب و امکانات بانکی هستند و من فکر می‌کنم که این رقم حدود ۱.۷ میلیارد نفر در کره زمین باشد. این افراد در هر کشوری که باشند، در سیستم بانکداری اصلی حضور ندارند، از جمله اینکه تعدادی از این افراد اینجا در ایالات متحده هستند.
با توجه به اظهارات بالا مشخص می‌شود که وقتی مدیر‌عامل ویزا از علاقه به ارز‌های دیجیتال می‌گوید، منظور او استیبل کوین‌های پشتیبانی‌شده توسط ارز‌های فیات است.
The post مدیرعامل ویزا: ما به ارزهای دیجیتال علاقه‌مندیم appeared first on ارزدیجیتال.

فردا (۱۱ آذر) ساعت حدود ۱۵ به وقت تهران اتریوم ۲.۰، به‌روزرسانی بزرگ اتریوم که مدت‌هاست منتظرش هستیم، راه‌اندازی خواهد شد. وضعیت فعلی چگونه است و چه اتفاقی در ادامه رخ خواهد داد؟
همچنین بخوانید: اتریوم ۲.۰ چیست؟ ؛ هر آنچه باید بدانید
تاریخ ۴ نوامبر (۱۴ آبان)، برای توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم نقطه عطف مهمی بود. دنی رایان (Danny Ryan)، یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم، در وبلاگ بنیاد اتریوم پستی منتشر کرد که خبر از تأیید انتشار مشخصات نسخه v1.0 به‌روزرسانی پرسروصدا و موردانتظار اتریوم ۲.۰ می‌داد. این نسخه آدرس قرارداد سپرده‌گذاری اصلی آن را نیز شامل می‌شد. پس از اعلام این خبر، هر کسی که قصد داشت به‌عنوان اعتبارسنج در شبکه اصلی اتریوم ۲.۰ مشارکت کند، اکنون می‌تواند حداقل ۳۲ اتریوم را سهام‌گذاری کند.
نتایج اولیه امیدوارکننده به نظر می‌رسید. تنها در هشت ساعت اول، ۱۴,۰۰۰ اتریوم معادل ۵ میلیون دلار سهام‌گذاری شد. با این حال توسعه‌دهندگان حداقل مجموع ۵۲۴,۲۸۸ اتریوم از ۱۶,۳۸۴ اعتبارسنج را برای راه‌اندازی شبکه اصلی که با نام بیکن چین (beacon chain) شناخته می‌شود، تعیین کرده بودند. این هدف باید هفت روز قبل از راه‌اندازی نهایی یعنی در تاریخ ۲۴ نوامبر (۴ آذر) محقق می‌شد، که این اتفاق هم افتاد.
مسیر شاردینگ؛ سرعت تراکنش‌ها با رسیدن تعداد کوین‌های سهام‌گذاری‌شده به حد نصاب موردنظر برای آغاز کار بیکن چین، اتریوم ۲.۰ در آستانه راه‌اندازی قرار گرفته است. اما گام‌های بعدی چیست و چه موقع اتریوم می‌تواند کاملاً مقیاس‌پذیر شود؟
راه‌اندازی بیکن چین، فاز صفر در نقشه راه اتریوم ۲.۰ است. پیشرفت قابل‌توجه بعدی برای سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده که شامل راه‌اندازی ۶۴ زنجیره شاردینگ خواهد بود. این زنجیره‌ها با سازوکار اجماع مبتنی بر اثبات سهام (PoS) عمل می‌کنند و افرادی که اتریوم سهام‌گذاری کرده‌اند، آن را اعتبارسنجی خواهند کرد. با این حال زنجیره‌های شارد در حالت اولیه خود نمی‌توانند از قراردادهای هوشمند و حساب‌های کاربری پشتیبانی و حمایت کنند.
احتمالاً مهم‌ترین نقطه عطف برای اکوسیستم فعلی اتریوم، فاز ۱٫۵ باشد، زمانی که شبکه اصلی اتریوم به‌عنوان یک زنجیره شارد به بیکن چین می‌پیوندد. این موضوع اتریوم را کاملاً به اجماع مبتنی بر اثبات سهام منتقل می‌کند. این اتفاق هم قرار است در سال ۲۰۲۱ صورت گیرد، اما هنوز تاریخ دقیقی برای آن تعیین نشده است.
تنها زمانی که مرحله نهایی فاز ۲ فرا برسد، این امکان به وجود خواهد آمد که تأثیر کامل ارتقای اتریوم ۲.۰ را بر مقیاس‌پذیری شبکه ارزیابی کنیم. در آن زمان شاردها کاملاً عملیاتی می‌شوند و از قراردادهای هوشمند و انواع تراکنش‌ها پشتیبانی به عمل می‌آورند. با این حال، این اتفاق ممکن است دو سال دیگر به طول بیانجامد. بنیاد اتریوم در نقشه راه اتریوم ۲.۰ گفته است که فاز ۲ هنوز در مرحله تحقیقاتی قرار دارد. این اظهارات تأیید می‌کند که توسعه فاز ۲ هنوز تکمیل نشده است.
هیچ راهکار جامعی وجود ندارد حتی اگر همه فازهای نقشه راه در ۱۸ ماه آینده به سرانجام برسند، که احتمال آن زیاد نیست، پتانسیل مقیاس‌پذیری کامل اتریوم ۲.۰ تا قبل از سال ۲۰۲۲ قابل‌مشاهده نخواهد بود. با این حال، به‌جای تمرکز بر توسعه اتریوم ۲.۰ به‌عنوان بازی مرگ و زندگی، بهتر است نگاه جامعی به تکامل اکوسیستم اتریوم طی سال‌های پیش‌رو داشته باشیم.
علی‌رغم انتقاداتی که وجود دارد، تا زمان توسعهٔ کامل اتریوم ۲.۰، راهکارهای لایهٔ دوم همچنان بهترین گزینه برای مقیاس‌پذیری اتریوم هستند. حتی به نظر می‌رسد ویتالیک بوترین نیز از پلتفرم‌های لایه دوم به‌عنوان راهکاری برای مقیاس‌گذاری فعلی حمایت می‌کند.
در سال جاری، ماتیک نتورک (Matic Network) و او‌ام‌جی نتورک (OMG Network) هر دو از راهکارهای لایه دوم مبتنی بر متغیرهای پلاسما رونمایی کردند. این راهکارها از ساید چین‌ها (زنجیره‌های جانبی) برای پردازش بار زنجیره اصلی اتریوم استفاده می‌کنند.
با این حال، در حالی که پلاسما برای مدتی به‌عنوان فناوری مقیاس‌پذیری انتخاب شده بود، اما در سال جاری بیشتر نگاه‌ها معطوف به راهکار تجمعی (rollups) شده بود که ویتالیک بوترین نیز آن را تأیید کرده است. علاوه بر این، پروتکل حریم خصوصی آزتک (Aztec) قراردادهای هوشمند اختصاصی مبتنی بر راهکار تجمعی دانایی صفر (Zero-knowledge rollups) راه‌اندازی کرده است. تجمع دانایی صفر با استفاده از اثبات دانایی صفر و به‌منظور تأیید اعتبار، تراکنش‌ها را با یکدیگر تجمیع می‌کند.
نوع دیگری از راهکار تجمعی، به تجمیع خوش‌بینانه (optimistic rollups) مشهور است که طی چندین پروژه توسعه پیدا کرده است. این راهکار تجمیع از نظریه بازی برای پرهیز از نیاز به بار سنگین محاسباتی zk-Rollups استفاده می‌کند. اریک دی مورا (Erick De Moura)، بنیان‌گذار و مدیرعامل کارتسی (Cartesi)، توضیح می‌دهد که چگونه رول‌آپس از راه‌کارهای مقیاس‌پذیری مبتنی بر پلاسما عملکرد بهتری دارد:
رول‌آپس مسئله بزرگی به نام دسترس‌پذیری داده‌ها را حل می‌کند که این مسئله در پلاسما به‌طور ذاتی وجود دارد. با استفاده از رول‌آپس، همه داده‌های تراکنش‌ها ترکیب یا تجمیع می‌شود و در اتریوم در دسترس قرار می‌گیرد. این روش ارزان‌تر از تراکنش‌های مبتنی بر بلاک چین معمولی است. علاوه بر این، همه بار محاسباتی آن در خارج از زنجیره انجام می‌شود و مزایای زیادی را در خصوص توان عملیاتی و مقرون‌به‌صرفه بودن معاملات به همراه می‌آورد.
کارتسی قرار است نسخه اولیه راهکار تجمیع خوش‌بینانه خود را به‌صورت آزمایشی در اوایل سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی کند. این راه‌اندازی با زیرساخت مبتنی بر لینوکس انجام خواهد شد و در نتیجه نسخه مقیاس‌پذیری از اتریوم را در دسترس توسعه‌دهندگانی قرار می‌دهد که از استانداردهای اصلی استفاده می‌کنند.
یک اکوسیستم مقیاس‌پذیر لازم به ذکر است که ورود اتریوم ۲.۰، تلاش‌ها برای توسعه پلتفرم‌های لایهٔ دوم را که در حال حاضر برای حل مسئله مقیاس‌پذیری تلاش می‌کنند نفی نمی‌کند. در عوض، فناوری‌هایی مانند رول‌آپس یا ساید چین‌ها، کمک به مقیاس‌پذیری اتریوم ۲.۰ را ادامه خواهند داد و هنگامی که شاردینگ به‌طور کامل اجرایی شد، ظرفیت این فناوری‌ها بیشتر خواهد شد.
بنابراین خود را برای یک سفر طولانی آماده کنید. اتریوم ۲.۰ ممکن است برای یک راه‌اندازی اولیه آماده باشد، اما این تنها یک گام ابتدایی در یک مسیر طولانی برای رسیدن به مقیاس‌پذیری است. توسعه مداوم راهکارهای لایه دوم بدان معناست که شرکت‌های زیادی در این حوزه در حال فعالیت هستند.
The post اتریوم ۲.۰ فردا راه‌اندازی می‌شود؛ راه پر پیچ‌وخم برای رسیدن به مقیاس‌پذیری appeared first on ارزدیجیتال.

آشیش بیرلا (Asheesh Birla)، از مدیران ارشد ریپل نت، در اظهارنظر اخیر خود اعلام کرده است دورانی که مردم فقط بیت کوین را به‌عنوان یک ارز دیجیتال می‌شناختند دیگر به پایان رسیده است.
به گزارش کوین تلگراف، آشیش بیرلا در گفتگویی با لِند آکادمی (Lend Academy)، که ۵ نوامبر (۱۵ آبان) ضبط شده بود، بیت کوین را جایگزین بسیار نوآورانه‌ای برای طلا خوانده است. وی در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که سال ۲۰۲۰ نشان داد جای زیادی برای پیشرفت سایر ارز‌های دیجیتال وجود دارد.
بیرلا معتقد است که بیت کوین به‌دنبال توسعه نقش خود در پرداخت‌ها «نرفته» است. به‌گفته وی، از آنجا که سایر پروژه‌های ارز دیجیتال کاربرد‌های متفاوتی از یکدیگر دارند، نمی‌توان گفت که سلطه بی‌چون‌وچرای بیت کوین همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. او در ادامه گفت:
من فکر می‌کنم دورانی که مردم فقط بیت کوین را به‌عنوان ارز دیجیتال می‌شناختند به پایان رسیده است. مطمئناً در آینده دارایی‌های دیجیتال بسیاری به وجود می‌آیند و دارایی‌های سنتی بیشتری در قالب توکن‌ها، به دارایی‌های دیجیتال تبدیل می‌شوند.
زمانی که مدیر ارشد ریپل نظرات خود را بیان کرد، قیمت ریپل تنها ۰.۲۵ دلار بود. در هفته گذشته قیمت ریپل با رشدی ۳۰۰ درصدی به ۰.۹۲ دلار رسید، هرچند که بلافاصله سقوطی ۳۰ درصدی را تجربه کرد.
بیرلا احساس می‌کند که شرایط صعودی بازار پس از سقوط بزرگ ۲۰۱۸ در حال بازگشت است. با این حال قیمت ریپل از آن زمان تا‌کنون تحرک چندانی از خود نشان نداده است:
من سرمایه‌گذاران خطر‌پذیر و قدیمی بازار ارز دیجیتال را به اندازه سال ۲۰۱۷ مشتاق نمی‌بینم. به عقیده من در نوآوری‌های انجام شده در فضای ارز دیجیتال نیز پیشرفتی دیده نمی‌‌شود.
کریس لارسن (Chris Larsen)، بنیان‌گذار شرکت ریپل و برَد گارلینگهاس (Brad Garlinghouse) مدیر‌عامل این شرکت، با انتقاد از نبود شفافیت در قوانین نظارتی ایالات متحده آمریکا در ارتباط با فعالیت‌های ریپل، اعلام کردند که از این چالش‌ها خسته شده‌اند. ماه گذشته یوشیتاکا کیتائو (Yoshitaka Kitao)، مدیر‌عامل هولدینگ اس‌بی‌آی (SBI) و عضو هیئت‌مدیره ریپل، اعلام کرد که این شرکت احتمالا در‌حال بررسی امکان انتقال مرکز پرداخت‌های مبتنی بر بلاک چین خود به ژاپن است. لارسن معتقد است که مقامات آمریکایی به‌دنبال اجرای قوانین از طریق «اهرم فشار قانونی» هستند. به‌گفته او، این مقامات برای نسل بعدی سیستم‌های اقتصادی در سطح جهانی نه تنها آماده نیستند، بلکه بسیار عقب‌تر از چیزی که باید، قرار دارند.
در زمان انتشار این گزارش قیمت ریپل ۰.۶۱ دلار است و در ۲۴ ساعت گذشته نوساناتی ۳ درصدی داشته است.
The post مدیر ارشد ریپل: دوران یکه‌تازی بیت کوین رو به پایان است appeared first on ارزدیجیتال.

قیمت بیت کوین بار دیگر از ۱۸,۰۰۰ دلار عبور کرد، اما بسیاری از تحلیل‌گران عنوان می‌کنند که این صعود یک تله گاوی است.
به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین روز گذشته بار دیگر مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلاری را شکست و تا ۱۸,۲۰۹ دلار بالا رفت. با این حال بسیاری معتقدند که باید مراقب این حرکت بود.
در حال حاضر نزدیک‌ترین مقاومت بیت کوین ناحیه ۱۸,۸۰۰ دلار است. به‌گفته برخی از کارشناسان، تداوم روند صعودی بیت کوین، ممکن است در کوتاه‌مدت باعث کاهش قیمت این ارز دیجیتال شود.
نمودار قیمت بیت کوین کریپتوکاپو (Crypto Capo)، تحلیل‌گر بازار بیت کوین، پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین ممکن است پس از عبور از ۱۸,۰۰۰ دلار، با سقوط به محدوده ۱۶,۰۰۰ دلار برسد. وی ۲۷ نوامبر (۷ آذر) و زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده ۱۶,۷۰۰ دلار نوسان می‌کرد گفت که آماده است تا روی ۱۸,۰۰۰ شورت (Short) کند. او در ادامه گفت که اولین نشانه از اصلاح قیمت، سقوط به ۱۷,۴۹۹ دلار خواهد بود.
اگر قیمت بیت کوین به ۱۷,۴۰۰ و پس از آن به ۱۶,۸۰۰ دلار برسد، کاهش قیمت به ۱۴,۰۰۰ محتمل خواهد بود. نباید فراموش کرد که اگر قیمت ۱۸,۴۰۰ دلار را بشکند و در محدود ۱۸,۲۰۰ دلار تثبیت شود، سناریوی نزولی باطل می‌شود. کریپتوکاپو در ادامه افزود که شکستن ۱۹,۰۰۰ دلار، به‌طورکلی نزولی بودن بازار را باطل می‌کند.
تحلیل قیمت بیت کوین لوما (Loma)، یکی دیگر از تحلیل‌گران بازار که معتقد بود قیمت بیت کوین در ۱۷,۵۰۰ دلار ساختاری صعودی دارد، گفت که نیمی از موقعیت‌های خرید (لانگ) خود را بسته است.
لوما در اظهارات خود عنوان کرد که بیت کوین در حال نزدیک‌شدن به مقاومت خود است و این اتفاق در زمانی رخ می‌دهد که فاصله چندانی با بسته‌شدن کندل‌های هفتگی و ماهیانه نداریم. او با بیان اینکه ۱۸,۲۰۰ تا ۱۸,۴۰۰ دلار یک ناحیه مقاومتی برای بیت کوین به حساب می‌آید گفت:
نیمی از موقعیت‌های لانگ در محدوده ۱۸,۰۸۰ را بستم. دلم نمی‌خواهد بیش از اندازه در زمانی که به کندل‌های پایان هفتگی و ماهیانه نزدیک می‌شویم، سرمایه‌گذاری کنم. اگر از ۱۸,۴۰۰ دلار عبور کنیم، فرصت‌های خرید زیادی ایجاد می‌شود. اگر این اتفاق نیفتد، فرصت‌های فروش چندانی نداریم.
یک تحلیل‌گر تکنیکال با نام مستعار «CryptoBirb»، عنوان می‌کند که بیت کوین معمولا با دو نوع اصلاح ۱۵ و ۳۰ درصدی سر و کار دارد.
به‌گفته وی، انتظار می‌رود که قیمت تا ۱۴,۰۰۰ دلار کاهش پیدا کند. او در عین حال توضیح می‌دهد که این یک احتمال است. CryptoBirb در تحلیل خود به ورود بیت کوین به ناحیه اشباع فروش از ابتدای رالی فعلی تا به حال اشاره می‌کند و می‌نویسد:
متوجه شدم که این اولین بار در رالی فعلی است که قیمت بیت کوین به میانگین خود باز می‌گردد و وارد ناحیه اشباع فروش می‌شود. سیگنالی بسیار قوی است. اگر قیمت تا پیش از کریسمس به اوج تاریخی برسد تعجب نمی‌کنم.
برای اینکه بتوان روند صعودی را تأیید کرد، قیمت بیت کوین باید ابتدا از ۱۸,۴۰۰ دلار عبور کند و سپس موفق به تثبیت حمایت‌های خود در این سطوح شود.
فیل‌بی فیل‌بی (FilbFilb)، تحلیل‌گر مطرح بازار بیت کوین، عنوان می‌کند با توجه به ابهامات و بلاتکلیفی‌های موجود در بازار پول خود را وارد بازار نکرده است و از سرمایه‌گذاران خواست تا ریسک‌های موجود را مدیریت کنند. او روز یک‌شنبه در خبرنامه هفتگی خود نوشت:
در صورت کاهش قیمت به زیر ۱۵,۰۰۰ دلار و تبدیل‌شدن حمایت‌ها به نواحی مقاومتی، ممکن است شاهد یک فرصت ایجاد موقعیت فروش (شورت) واضح باشیم.
The post تله گاوی؟ آیا بازگشت قیمت بیت کوین به ۱۸,۰۰۰ دلار یک روند صعودی واقعی است؟ appeared first on ارزدیجیتال.

امروز سختی استخراج بیت کوین ۸.۹ درصد افزایش پیدا کرد و نرخ هش نیز به بیش از ۱۳۰ اگزاهش بر ثانیه رسید. با توجه به این افزایش، تنها ۵ درصد با رکورد سختی استخراج شبکه فاصله داریم.
به گزارش کوین تلگراف، همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به بالا‌ترین قیمت دو سال گذشته، سختی استخراج شبکه این ارز دیجیتال هم روند صعودی خود را ادامه می‌دهد. این در حالی است که قیمت بیت کوین طی هفته گذشته چند بار تا مرز ۱۹,۰۰۰ دلار بالا رفته و تا ۱۷,۰۰۰ دلار اصلاح شده است.
بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای گلاسنود (Glassnode)، سختی استخراج بیت کوین امروز با رشدی ۸.۹ درصدی همراه بود. شایان ذکر است که درحال حاضر سختی استخراج شبکه بیت کوین فاصله‌ای ۵ درصدی با اوج خود دارد که ماه گذشته ثبت شده بود.
داده‌های گلاسنود از سختی شبکه بیت کوین افزایش سختی استخراج نشانگر شروع چرخه‌های صعودی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ بوده است، هر چند باید دید که آیا روند صعودی اخیر بیت کوین که در ۳ درصدی رسیدن به قله خود بوده است در بلندمدت باقی خواهد ماند یا نه. قیمت بیت کوین هفته گذشته ۱۱ درصد افت کرد؛ به‌گفته بسیاری از کارشناسان، دلیل این امر این بود که تعداد زیادی از نهنگ‌ها دارایی‌های خود را به صرافی‌ها انتقال دادند. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مطلب حدود ۱۸۵۰۰ دلار است.
افزایش سختی استخراج بیت کوین می‌تواند به‌معنای افزایش کارمزد‌ها برای کاربران و همچنین افزایش زمان لازم برای ایجاد یک بلاک باشد. علاوه بر این، تعداد تراکنش‌های تأییدنشده در ممپول (MemPool) (مکانیسمی برای ذخیره اطلاعات بر روی تراکنش‌های تأییدنشده) بیت کوین هم افزایش پیدا می‌کند. بنا بر تخمین‌ها و محاسبات وب‌سایت ارن (Earn)، کارمزد تراکنش بهینه بیت کوین در حال حاضر ۱۴,۲۷۲ ساتوشی و یا تقریبا ۲.۶۰ دلار است.
بلاک چین اتریوم نیز اخیراً رکورد‌های جدیدی را ثبت کرده است. طبق گزارش گلاسنود، سختی استخراج این شبکه در روز جمعه و به‌دنبال کاهش قیمت اتریوم از بیش از ۶۰۰ دلار در ۲۳ نوامبر به ۵۱۳ دلار، در بالا‌ترین سطح دو سال اخیر خود قرار داشته است. این سقوط قیمت تنها در عرض ۳ روز اتفاق افتاد.
نرخ هش شبکه نشان می‌دهد که چه مقدار قدرت محاسباتی به تأیید تراکنش‌های بیت کوین اختصاص یافته است که در ماه اکتبر با کاهش نرخ هش، سختی استخراج بیت کوین به بالاترین قله خود رسید. داده‌های وب‌سایت بلاک چین نشان می‌دهد که این استاندارد بیش از ۲۷ درصد بین ۱۷ اکتبر و ۲ نوامبر کاهش یافته است و از ۱۴۶.۵ اگزاهش بر ثانیه به ۱۰۶.۶ اگزاهش در ثانیه رسیده است. بنا بر آمار منتشرشده، نرخ هش بیت کوین در حال حاضر ۱۳۰.۱۵ اگزاهش در ثانیه است.
The post سختی استخراج بیت کوین همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۸,۰۰۰ دلار رکورد زد appeared first on ارزدیجیتال.

مشتریان رستوران‌های زنجیره‌ای پیتزاهات (Pizza Hut) در ونزوئلا، از این پس می‌توانند هزینه غذای خود را به‌صورت بیت کوین پرداخت کنند.
به گزارش کوین تلگراف، پیش‌تر رستوران‌های دیگری مثل برگرکینگ و چرچز چیکن (Church’s Chicken) هم پرداخت با ارزهای دیجیتال را در آمریکای جنوبی پشتیبانی می‌کردند.
بر اساس توییت روز گذشته کریپتوبایر (CryptoBuyer)، رستوران‌های پیتزاهات در ونزوئلا می‌توانند با ارزهای دیجیتال، هزینه غذای خود را پرداخت کنند. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که کریپتوبایر به‌تازگی یک قرارداد همکاری با مگاسافت (Mega Soft) امضا کرده است. با امضای این قرارداد، امکان استفاده از پرداخت با ارزهای دیجیتال در بیش از ۲۰۰۰۰ فروشگاه و کسب‌وکار فراهم می‌شود.
ریکاردو الکوری (Ricardo ElKhouri)، مدیر رستوران‌های زنجیره‌ای پیتزاهات در ونزوئلا در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌های محلی گفت:
این روزها پیتزاهات نمی‌تواند خود را از این پیشرفت‌های فناوری جدا کند و تمام این رویکردهای تازه برای امور ضروری روزانه را وارد کار خود نکند.
او در ادامه افزود:
مهم است که خود را با جوانان، بزرگسالان مدرن و افرادی که دانشی از فناوری دارند وفق دهیم.
مشتریان پیتزاهات می‌توانند با بیت کوین، لایت کوین، دش، بایننس کوین، بایننس یو‌اس‌دی، اتر، تتر، دای و توکن‌های کریپوتوبایر (XPT) از این رستوران خرید کنند. پیتزهات در شهرهای کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، ماراکای، ماراکایبو و بارکیسیمتو شعبه دارد.
کریپتوبایر یکی از شرکت‌های فعال در حوزه درگاه‌های پرداخت ارزهای دیجیتال است که مقر آن در پاناماست. این شرکت همچنین خودپردازهایی در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی در اختیار دارد. این شرکت پیش‌تر نیز خدمات پرداخت‌ با ارزهای دیجیتال را برای رستوران‌های برگرکینگ راه‌اندازی کرده بود. هتل اینترکنتینانتال کاراکاس و تراکی، بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای در ونزوئلا، از جمله دیگر مشتریان کریپتوبایر هستند.
اولین پیتزا با بیت کوین در آمریکا خریداری شد. سال ۲۰۱۰، یک برنامه‌نویس به اسم لازلو هانیچ (Laszlo Hanyecz)، برای خرید یک پیتزا، حدود ۱۰۰۰۰ دلار بیت کوین پرداخت کرد. در حال حاضر ارزش بیت کوین‌های پرداختی او بیش از ۱۸۱ میلیون دلار است. در آن زمان یکی از کاربران بیت کوین تاک برای او دو پیتزا سفارش داد.
The post پیتزا هات، یکی از بزرگترین برندهای پیتزای جهان، بیت کوین را در ونزوئلا به‌عنوان روش پرداخت پذیرفت appeared first on ارزدیجیتال.

نوریل روبینی که چندی پیش گفته شد رویکردش نسبت به ارزهای دیجیتال تغییر کرده است، در اظهارنظر جدیدش، بار دیگر بیت کوین را هدف انتقادهای خود قرار داده است.
به گزارش کریپتواسلیت، نوریل روبینی برخلاف صحبت‌های اخیرش بار دیگر به بیت کوین حمله کرده است. روبینی یکی از افرادی است که رکود سال ۲۰۰۸ را پیش‌بینی کرده بود. او یکی از منتقدان سرسخت بیت کوین و ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید. این در حالی است که چندی پیش، او در مصاحبه با بخش اقتصادی یاهو، بیت کوین را «تا حدودی» یک ذخیره ارزش خوانده بود.
روبینی که اقتصاددان دانشگاه نیویورک است، در مصاحبه اخیر خود با اشاره به الگوریتم مدیریت عرضه بیت کوین که بیشتر با عنوان هاوینگ شناخته می‌شود، این ارز دیجیتال را ابزاری نسبتاً مناسب برای ذخیره ارزش خوانده بود. او در ادامه گفت که بیت کوین نسبت به بسیاری از آلت کوین‌ها برتری دارد. او همچنین گفت که نرخ تورم آلت کوین‌ها از ارزهای فیات هم بدتر است!
به‌عقیده بسیاری، صحبت‌های او حاکی از تغییر رویکردش نسبت به ارزهای دیجیتال داشت. اما او در رشته توییت ۱۲ بخشی خود که سه روز پیش منتشر کرد، نشان داد که همچنان رویکردی منفی نسبت به این بازار دارد. تعداد زیادی از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال صحبت‌های او را با عنوان «شلاق به بیت کوین» توصیف کردند.
به‌عقیده روبینی، بیت کوین هیچ جایگاهی در سبد‌های سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران «خرد و دانه‌درشت» ندارد؛ چراکه به‌نظر او، بیت کوین هیچ‌گونه ارزش ذاتی ندارد، به‌شدت در معرض دست‌کاری قرار دارد و نوسانات آن بالاست. او در توییتر خود نوشت:
[بیت کوین] یک ارز نیست، یک واحد محاسبه نیست، یک روش پرداخت مقیاس‌پذیر نیست و برای اینکه ذخیره ارزش باشد بسیار پرنوسان است. او در ادامه با اشاره به مشکل قانونی صرافی بیتفینکس و مراجع قضایی آمریکا، گفت که بازار بیت کوین را به‌راحتی می‌توان دستکاری کرد.
او در تشریح صحبت‌های خود گفت که بیت کوین ارزشی ندارد؛ چراکه هیچ کاربردی ارائه نمی‌کند و از سوی دیگر، به‌اندازه بسیاری دیگر از دارایی‌ها درآمد یا سود به همراه ندارد.
او سرمایه‌گذاری در بیت کوین را به شرط‌بندی در یک قمارخانه بدنام تشبیه کرد که در آن شانس شما از حد معمول کمتر است. احتمالا این صحبت‌های او به نقش بازارسازان (Market Makers) و نهنگ‌های بازار برمی‌گردد که با استفاده از تکنیک‌هایی نظیر خروج سرمایه از صرافی‌ها یا واش تریدینگ، اقدام به دست‌کاری بازار می‌کنند.
روبینی تنها نام شناخته‌شده در دنیای اقتصاد نیست که در مورد بیت کوین صحبت می‌کند. بن هانت (Ben Hunt)، مدیر دارایی و تحلیل‌گر بازار، در اظهارنظری اعلام کرد که علیرغم ایده و مفهوم پر از نبوغ بیت کوین، گفت:
وال‌استریت پذیرفته است که بیت کوین پناهگاهی برای در امان ماندن از تورم است. از حالا به بعد قمارخانه اینجا خواهد بود. این تمام چیزی است که اجازه دارید باشید و تمام قوانین دنبال خواهد شد. پول زیادی به دست می‌آید وقتی به شما اجازه می‌دهند تا با ایده‌های احمقانه خود به یک چیز خوب گند بزنید.
منظور هانت از صحبت‌هایش الزام دولت آمریکا برای احراز هویت کاربران و استفاده از پلتفرم‌های امانت‌داری است. هدف دولت آمریکا از این کار، اطمینان از مسئله است که هر کاربر با حساب و هویت خود اقدام به انجام تراکنش کند. در این صورت، باید منتظر ایجاد یک شبکه قابل پیگیری باشیم که به‌طور کلی با فناوری پشت بیت کوین در تضاد است.
The post نوریل روبینی باز هم به بیت کوین تاخت؛ ارزش آن صفر است! appeared first on ارزدیجیتال.

گاگنهایم پارتنرز (Guggenheim Partners)، شرکت مشاور و سرمایه‌گذار در خدمات مالی با ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار، احتمالاً جدیدترین شرکتی خواهد بود که بخشی از سرمایهٔ خود را به بازار ارزهای دیجیتال اختصاص می‌دهد.
به گزارش دبلاک‌کریپتو، این شرکت که به نمایندگی از شرکت‌ها، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های ثروت، در انواع مختلف کلاس‌های دارایی سرمایه‌گذاری می‌کند، در درخواستی که در تاریخ ۲۷ نوامبر (۷ آذر) ثبت کرده، اعلام کرد که ممکن است از طریق «صندوق فرصت‌های بزرگ» خود، در صندوق بیت کوین شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) سرمایه‌گذاری کند. در این درخواست آمده است:
«صندوق فرصت‌های بزرگ» شرکت گاگنهایم پارتنرز ممکن است به‌صورت غیرمستقیم و از طریق سرمایه‌‌گذاری حداکثر ۱۰ درصد از کل دارایی‌های شرکت در صندوق بیت کوین شرکت گری‌اسکیل که یک واسطه خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین است، وارد این حوزه شود.
صندوق فرصت‌های بزرگ یکی از معروف‌ترین بخش‌های این شرکت است که بیش از ۵ میلیارد دلار دارایی را تحت مدیریت خود دارد. طبق اعلام وب‌سایت گاگنهایم، این شرکت به‌دنبال پیاده‌سازی برترین ایده‌های تیم سرمایه‌گذاری در شرایط فعلی بازار از طریق رویکرد محدودنشده و همچنین راهبردهایی برای ورود به سایر طبقات دارایی برای افزایش بالقوه بازده یا کاهش ریسک است.
در درخواست این شرکت آمده است:
این شرکت برای سرمایه‌گذاری در صندوق بیت کوین گری‌اسکیل، از طریق یک شرکت مسئولیت محدودِ زیرمجموعه که تماماً متعلق به گاگنهایم پارتنرز است و تحت قوانین جزایر کیمن (Cayman Islands) فعالیت می‌کند، اقدام خواهد کرد. به جز سرمایه‌گذاری در صندوق بیت کوین گری‌اسکیل، این شرکت هیچگونه سرمایه‌گذاری مستقیم یا غیرمستقیمی در ارزهای دیجیتال نخواهد داشت.
ارزش گری‌اسکیل که یکی از بزرگترین مدیریت‌کنندگان دارایی در حوزه ارزهای دیجیتال است، با افزایش اخیر قیمت بیت کوین، به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. به توجه به ماهیت گری‌اسکیل که شبیه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) است و همچنین در دسترس‌بودنِ آن برای سرمایه‌گذاران خرد، محبوبیت این شرکت افزایش یافته است. البته این شرکت برای خدمات خود حق بیمه‌ٔ بسیار بالایی دریافت می‌کند که باعث می‌شود خرید از این شرکت برای سرمایه‌گذاران خرد، گران‌تر از قیمت دارایی دیجیتال باشد.
گاگنهایم جدیدترین شرکت بزرگی است که علاقهٔ خود را به بیت کوین نشان می‌دهد. در اوایل سال جاری، پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، سرمایه‌گذار افسانه‌ای، یادداشتی را منتشر کرد که در آن شرح می‌داد بیت کوین چگونه می‌تواند به‌عنوان یک دارایی ضدتورمی در برابر سیاست‌های تورم‌زای بانک‌ مرکزی عمل کند. در ماه اکتبر (مهر)، این میلیاردر معروف، دارایی‌های بیت کوین خود را دو برابر کرد و گفت که علاقه‌اش به بیت کوین بیش از پیش افزایش یافته است.
The post یک شرکت بزرگ دیگر هم به جمع سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌پیوندد appeared first on ارزدیجیتال.

بالا